PREMIERA

2006.01.06

CANAL+ PREMIUM

UWIĘZIONA WE ŚNIE

The Lazarus Child

USA, 2004

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat

czas trwania: 93 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Heywoodowie są szczęśliwą rodziną. Na tej idylli kładzie się cieniem tragiczny wypadek.

Pewnego dnia w wyniku wypadku 7-letnia Frances (Daniella Byrne) w ciężkim stanie trafia do szpitala, gdzie zapada w śpiączkę. Świadkiem zdarzenia jest jej 12-letni brat - Ben (Harry Eden). Chłopiec wyrzuca sobie, że nie zapobiegł tragedii i w końcu wpada w depresję. Rodzice (Frances O'Connor i Andy Garcia) nie potrafią pomóc swoim dzieciom. Pod wpływem silnego stresu wychodzą na jaw od dawna skrywane urazy i Heywoodowie postanawiają się rozwieść. W tym samym czasie nieoczekiwanie pojawia się szansa dla Frances. Okazuje się, że pewien naukowiec wprowadza eksperymentalną metodę leczniczą dla osób pogrążonych w śpiączce: ktoś musi wejść do umysłu chorej, by nawiązać z nią kontakt. Ben chce za wszelką cenę obudzić siostrę i zgłasza się do naukowca.

Twórcą filmu nakręconego na podstawie powieści "Dziecko Łazarza" Roberta Mawsona jest GRAHAM THEAKSTON, który pracował przy produkcjach, takich jak "Młyn nad Flossą", "Dobrana para" oraz popularnych serialach telewizyjnych "Dempsey i Makepeace na tropie" czy "Kroniki braciszka Cadfaela". W postaci rodziców wcielili się: Amerykanin latynoskiego pochodzenia Andy Garcia i Australijka Frances O'Connor. Nominowany do Oscara za "Ojca chrzestnego III" Garcia zagrał w tak cenionych filmach, jak "Nietykalni", "Kiedy mężczyzna kocha kobietę", "Przekręt doskonały", "Ocean's Twelve: Dogrywka". O'Connor zdobyła popularność dzięki tytułom "Mansfield Park", "Wszystko o Adamie", "A.I. Sztuczna inteligencja", "Szyfry wojny". W drugoplanowej roli pojawia się nominowana do Oscara za "Tinę" Angela Bassett ("Dziwne dni", "Czekając na miłość", "Wampir w Brooklynie").

WASZE OPINIE

rass

film wzruszający, ale zgadzam się z 2. pierwszymi postami. Szkoda, że scenarzyści zbłądzili i poszli na tanią sensację . Film mógł pozostać jako dramat z elementami poszukiwania co jest po drugiej stronie takiego snu.
Spłaszczenie tego aspektu robiło wrażenie,że człowiek zamknięty w śpiączce, po przebudzeniu wstanie i pobiegnie do domu.
Za temat 9. Elementy sensacyjne 3minus. Obsada i aktorstwo 7 i pół/10.
W sumie warto poświęcić te 90 minut.

Tomii

Film w miarę dobry ... ale do pewnego momentu. Słaba końcówka, zbyt naiwna ...

jackpop

Ja nie podzielam tej opinii. O ile z początku film był całkiem ciekawy to potem tragedia. Z tym porwaniem i zamknięciem się w stodole i tam dokonywania "zabiegu" to już przesada. Aczkolwiek cały film nienajgroszy, da się zobaczyć.
Ocena: 6/10
UWIĘZIONA WE ŚNIE
reżyseria:
USA, 2004
Heywoodowie są szczęśliwą rodziną. Na tej idylli kładzie się cieniem tragiczny wypadek.
dramat
UWIĘZIONA WE ŚNIE
3,4 5 1 26