PREMIERA

2005.09.04

CANAL+ PREMIUM

W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA

Around the World in 80 Days

USA/Niemcy/Irlandia/Wlk. Brytania, 2004

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film przygodowy

czas trwania: 115 min

Ocena filmu

0.00

Opis

XIX-wieczny Londyn. Dystyngowany dżentelmen Phileas Fogg (Steve Coogan) od lat pasjonuje się nowinkami naukowymi. Jest wynalazcą tak pożytecznych rzeczy, jak prąd (czy mniej pożytecznych jak wrotki), ale środowisko naukowe wciąż uważa go za amatora i nieszkodliwego ekscentryka.

Fogg niecierpliwie czeka na chwilę, gdy będzie mógł wszystkim udowodnić, jak bardzo się mylą. Upragniony moment nadchodzi, gdy przewodniczący Królewskiej Akademii Nauk Lord Kelvin zakłada się z nim, że ten nie zdoła w ciągu 80 dni okrążyć kuli ziemskiej. Fogg przyjmuje wyzwanie i rozpoczyna gorączkowe przygotowania do podróży swojego życia. Towarzyszą mu lokaj Passepartout (Jackie Chan) i piękna Monique (Cecile de France). Pochodzący z Chin Passepartout naprawdę nazywa się Lau Xing i zna rozmaite sztuki walki, co okazuje się bardzo przydatne w pełnej niebezpiecznych przygód wyprawie. Trójka podróżników przemierza Ziemię na różne sposoby: konno, płynąc statkiem czy lecąc balonem. Po drodze spotykają rozmaite osobistości swojej epoki począwszy od słynnych braci Wright (Luke i Owen Wilson), a skończywszy na samej królowej Wiktorii (Kathy Bates).

Klasyczna powieść Julesa Verne'a była już wielokrotnie przenoszona na kinowy i telewizyjny ekran. Po raz pierwszy niemal pół wieku temu, gdy powstała głośna adaptacja Michaela Andersona z Davidem Nivenem. Twórcą najnowszej ekranizacji jest reżyser ("Kariera frajera", "Od wesela do wesela") i aktor ("Kariera frajera"), FRANK CORACI, który w epizodzie pojawia się również w tym filmie. W ekipie realizatorów znalazła się pracująca od wielu lat na Zachodzie Polka - Anna Biedrzycka-Sheppard - nominowana do Oscara za kostiumy do "Listy Schindlera" i "Pianisty". W postać Phileasa Fogga wcielił się brytyjski aktor Steve Coogan pamiętany z filmów "Kurator" (BAFTA za debiut), "Indianin w kredensie", "24 Hour Party People" oraz "Kawa i papierosy". Atrakcją najnowszej wersji przygód Fogga są popisy wschodnich sztuk walki gwiazdy kina akcji Jackie Chana. Pochodzący z Hong Kongu aktor i reżyser wystąpił w produkcjach: "Przyjemniaczek", "Smoking" czy trzech częściach przebojowego cyklu "Godziny szczytu". W epizodach "W 80 dni dookoła świata" pojawiają się gwiazdy takiego formatu, jak laureatka Oscara Kathy Bates ("Misery"), John Cleese ("Monty Pyton") czy Arnold Schwarzenegger ("Terminator"). W polskiej wersji językowej bohaterom użyczyli swoich głosów m.in. Bartosz Opania, Magdalena Wójcik, Małgorzata Kożuchowska, Jarosław Boberek i Wojciech Malajkat.

WASZE OPINIE

Res

To film dla dzieci to i z dubingiem. Najlepsze sceny to te w Chinach. Tam JC pokazuje sprawdzony styl i przez chwile mozna zapomniec, ze to glupawa przerobka V i jeden z tych gorszych z ostatnich lat projektow Jackiego (o niebo lepsi sa Rycerzez z Szanghaju, a w przyszlym roku powinni skonczyc Rush Hour 3). A poza tym fajne sa sekwencje z wojowniczymi babeczkami (Indie, NY), chociaz JC wykorzystal w nich choregorafie ze swoich starych filmow - ale dla dzieci i ich rodzicow to pewnie bedzie nowosc, wiec nie szkodzi i nie beda rozczarowani.

Kaziutek

Arthas można przełączyć na wersję orginalną.Nie mówili ci jak to
się robi.Osobiście zawsze tak robię gdyż nie trawię tzw. lekyorów.

Chot

Śmieszny, HE he!
W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA
reżyseria:
USA/Niemcy/Irlandia/Wlk. Brytania, 2004
XIX-wieczny Londyn. Dystyngowany dżentelmen Phileas Fogg (Steve Coogan) od lat pasjonuje się nowinkami naukowymi. Jest wynalazcą tak pożytecznych rzeczy, jak prąd (czy mniej pożytecznych jak wrotki), ale środowisko naukowe wciąż uważa go za amatora i nieszkodliwego ekscentryka.
film przygodowy
W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA
3,8 5 1 60