PREMIERA

2012.02.15

CANAL+ PREMIUM

W Coffin Rock

Coffin Rock

Australia/Wlk. Brytania/Nowa Zelandia, 2009

reżyseria:

obsada: , , ,

gatunek: thriller

czas trwania: 88 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Rob i Jessie Willis (Robert Taylor, Lisa Chappell) mieszkają w niewielkim rybackim miasteczku Coffin Rock na południu Australii. Małżonkom do pełni szczęścia brakuje tylko dziecka, o które od dłuższego czasu bezskutecznie się starają.

W czasie pobytu w klinice leczenia niepłodności w Jessie, od pierwszego wejrzenia, obsesyjnie zakochuje się recepcjonista Evan (Sam Parsonson). Chłopak, którego istnienia Jessie nawet nie zauważyła, kilka dni później pojawia się w miasteczku i zatrudnia w miejscowej przetwórni ryb. Wykorzystuje każdą sposobność, by zbliżyć się do obiektu uczuć. Wreszcie udaje mu się uwieść Jessie, gdy ta zapija smutki w barze. W efekcie nocnego incydentu kobieta zachodzi w ciążę. Nazajutrz informuje Evana, że to, co między nimi zaszło było pomyłką. Urażony chłopak staje się jeszcze bardziej natarczywy i z niegroźnego dziwaka zmienia się w psychopatę. Za wszelką cenę pragnie zatrzymać przy sobie Jessie i dowieść ojcostwa jej dziecka.

Australijskie kino grozy w ostatniej dekadzie ma się bardzo dobrze. Tam narodziła się "Piła", najbardziej kasowy cykl horrorów w nowym stuleciu. Wielkie zasługi dla renesansu gatunku ma też producent David Lightfoot, odpowiedzialny za powstanie "Zabójcy" i znakomicie przyjętego "Wolf Creek". Kolejną udaną produkcją sygnowaną jego nazwiskiem jest psychologiczny thriller debiutanta RUPERTA GLASSONA. "W Coffin Rock" budzi skojarzenia z "Fatalnym zauroczeniem" i "Przylądkiem strachu", o cym Glasson mówił otwarcie. Odpowiednikiem niepoczytalnej Glenn Close z hollywoodzkiego klasyku jest w jego filmie Sam Parsonson, uchodzący za jedną z nadziei australijskiego aktorstwa. Popularność przyniósł mu ceniony na Antypodach serial "Love My Way", po którym otrzymał od Stevena Spielberga i Toma Hanksa angaż do "Pacyfiku". Utalentowanemu dwudziestolatkowi na planie partnerowali Robert Taylor ("Matrix", "Granice wytrzymałości", "Zabójca") oraz nowozelandzka aktorka i piosenkarka Lisa Chappell (serial "Córki McLeoda").

SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE PREMIERY FILMOWE

CZYTAJ BLOGI FILMOWE

OGLĄDAJ MAGAZYN AKTUALNOŚCI FILMOWE

WASZE OPINIE

rass

@tufta wchodzisz w moje buty....uważaj bo nie dostaniesz tytułu forumowicza dekady!
Na pewno super filmów jest dużo.

tufta

Filmów pokroju Coffin Rock jest sporo w Canal+.Szybko się o nich zapomina gdyż niczym specjalnym nie przykuwają uwagi widza.Takie kino klasy C.Nieznani aktorzy,mdława i przewidywalna fabuła,muzyka nie warta grzechu a plastyczność:-) tego filmu na poziomie.....no nie wiem jaki tu poziom pasuje do mojej recenzji.W każdym razie gdy macie wybór film czy walnąć kloca to zróbcie to drugie.Przynajmniej nie dostaniecie wytrzeszczu oczu.
W Coffin Rock
reżyseria:
Australia/Wlk. Brytania/Nowa Zelandia, 2009
Rob i Jessie Willis (Robert Taylor, Lisa Chappell) mieszkają w niewielkim rybackim miasteczku Coffin Rock na południu Australii. Małżonkom do pełni szczęścia brakuje tylko dziecka, o które od dłuższego czasu bezskutecznie się starają.
thriller
W Coffin Rock
2,7 5 1 3