PREMIERA

2018.07.08

CANAL+ FILM

W CYWILU

The Marine

USA, 2006

reżyseria:

obsada: , ,

Obsada filmu

gatunek: film sensacyjny

czas trwania: 87 min

Ocena filmu

0.00

Opis

John Triton (John Cena) jest oficerem Marines, który niedawno został zwolniony ze służby. Jego zwierzchnikom nie spodobało się to, że odmówił wykonania rozkazu, choć działając na własną rękę z powodzeniem odbił zakładników.

Były żołnierz sądzi, że teraz przynajmniej jego życie znacznie się uspokoi, a piękna żona Kate (Kelly Carlson) nie będzie już umierać ze strachu, czy mąż wróci cało do domu. Wojskowa emerytura okazuje się jednak znacznie gorsza od służby. Grupa złodziei diamentów w szalonej ucieczce postanawia wziąć zakładnika. Jest nim Kate. Zrozpaczony John wyrusza więc jej śladem w śmiertelnie niebezpieczną pogoń przez pustkowia Południowej Karoliny.

Ekranizacja opowiadania Michella Gallaghera wchodziła na ekrany kin reklamowana jako pierwszy film z udziałem gwiazdora wrestlingu - Johna Ceny. Absolwent Springfield College w Massachusetts był m.in. mistrzem Ohio Valley w zapasach wagi ciężkiej. Do obsady swojego filmu zdecydował się go zaprosić debiutujący w roli reżysera JOHN BONITO. Na planie mistrzowi zapasów partnerował m.in. Robert Patrick, aktor znany głównie dzięki sugestywnej roli w "Terminatorze 2: Dniu sądu" Jamesa Camerona. Patrick wcielił się tam w humanoidalnego robota T-1000, wysłanego do przeszłości, aby zabić przyszłego przywódcę, który ma poprowadzić ludzi przeciwko maszynom. Tę samą postać Patrick zagrał zresztą później w szalonej komedii "Świat Wayne'a" oraz w "Bohaterze ostatniej akcji", gdzie ponownie wystąpił u boku Arnolda Schwarzeneggera. W ostatnich latach aktor przeżył drugą falę popularności, kiedy zastąpił Davida Duchovnego w bez wątpienia jednym z najsłynniejszych seriali naszych czasów "Z archiwum X", stając się kolejnym partnerem nieustraszonej agentki Scully. W postać porwanej żony Tritona z "W cywilu" wcieliła się Kelly Carlson, aktorka znana głównie z seriali, która na wielkim ekranie pojawiła się m.in. w "Paparazzim" Paula Abascala.

WASZE OPINIE

piterek_rek

nawet nawet ale zmęczyłem się przy jego oglądaniu, chwilami bardzo nudnawy

dezerter

C+ nie powinno nam serwować takich gniotów. Wytrzymałem aż 25 minut - więc chyba jestem masochistą. Nie wiem o co chodziło twórcom filmu. Ja dałbym im zakaz zbliżania się do kamery i taśmej filmowej do końca życia.

Sowarek

Film zapowiadał się ciekawie, ale jak było tak było. Niestety nie mogę nic napisać, bo straciłem czas oglądając ten film. Totalna klapa.
W CYWILU
reżyseria:
USA, 2006
John Triton (John Cena) jest oficerem Marines, który niedawno został zwolniony ze służby. Jego zwierzchnikom nie spodobało się to, że odmówił wykonania rozkazu, choć działając na własną rękę z powodzeniem odbił zakładników.
film sensacyjny
W CYWILU
2,6 5 1 62