PREMIERA

2008.06.11

CANAL+ PREMIUM

W PARKU

Park

USA, 2006

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komediodramat

czas trwania: 83 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Dwanaścioro mieszkańców Los Angeles spędza przerwę na lunch w miejskim parku.

Jest wśród nich niedoszła samobójczyni (Dagney Kerr), która nie mogąc odebrać sobie życia, popada w coraz większą frustrację. Jest także ofermowaty psi fryzjer (David Fenner), zadurzony w pracującej z nim dziewczynie polskiego pochodzenia o imieniu Krysta (Izabella Miko). Ta z kolei romansuje z nieprzyjemnym prawnikiem Dennisem (William Baldwin). Do parku przyjeżdża również żona Dennisa, Peggy (Ricki Lake). Podejrzewając męża o zdradę, pragnie z pomocą przyjaciółki Claire (Cheri Oteri) ukarać i upokorzyć niewiernego małżonka. Tymczasem dwaj mężczyźni (Trent Ford i Maulik Pancholy) próbują przekonać koleżanki z pracy (Anne Dudek i Melanie Lynskey), że fajnie jest urozmaić sobie lunch i spożyć go nago.

KURT VOELKER jest jednym ze scenarzystów "Słodkiego listopada", miłosnej historii z Charlize Theron i Keanu Reevesem. "W parku" to jego pełnometrażowy reżyserski debiut. Idea filmu narodziła się podczas wizyt w parku, gdzie Voelker miał zwyczaj pisać. Przy okazji podpatrywał różne, czasem bardzo dziwne, zachowania spacerowiczów. Do filmu, w którym zawarł swoje spostrzeżenia zaprosił m.in. Williama Baldwina, aktora pochodzącego ze znanej aktorskiej rodziny, który debiutował niewielką rolą w dramacie "Urodzony 4 lipca" Oliviera Stone'a. Dzięki thrillerowi "Sliver", w którym wystąpił u boku Sharon Stone, wyszedł z cienia swego bardziej popularnego brata Aleca, a rolą u Voelkera udowodnił swój niewątpliwy talent komediowy. Rozległą niczym z filmów Altmana galerię postaci tworzą ponadto Ricki Lake, znana z musicali "Lakier do włosów" i "Beksa" czy Cheri Oteri, która występuje m.in. w programie rozrywkowym stacji NBC "Saturday Night Live".

Niezależna komedia Kurta Voelkera spodobała się widzom coraz bardziej popularnego festiwalu CineVegas, gdzie film zdobył nagrodę publiczności. Ponadto "W parku" został uznany za najlepszą komedię na festiwalu w Garden State i zwyciężył w głosowaniu widzów na festiwalu Sonoma Valley.

WASZE OPINIE

qarloz

(nie zrezygnowalem i nie zaluje).

yacoutie

Nieudolne, bohaterowie nie wzbudzaja sympatii ani zainteresowania. Zrezygnowalam po 5 minutach.
W PARKU
reżyseria:
USA, 2006
Dwanaścioro mieszkańców Los Angeles spędza przerwę na lunch w miejskim parku.
komediodramat
W PARKU
4,4 5 1 10