Paramount Pictures

PREMIERA

2008.12.31

CANAL+ PREMIUM

W RYTMIE HIP-HOPU 2

Save the Last Dance 2

USA, 2006

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film obyczajowy

czas trwania: 88 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Jedną z najlepszych uczennic prestiżowej akademii tańca Julliard jest Sara Johnson (Izabella Miko), dziewczyna z przedmieść Chicago, marząca o zostaniu profesjonalną baletnicą.

O rozwój Sary dba jej wymagająca nauczycielka Monique Delacroix (Jacqueline Bisset), która prorokuje podopiecznej wielką karierę. Dziewczyna nawiązuje bliski kontakt z innym wykładowcą, Milesem (Columbus Short). Oboje podzielają zainteresowanie hip hopem i kulturą ulicznego tańca. Ta pasja kłóci się jednak z tradycyjnym baletem, przez co Sara przeżywa wielki dylemat. Musi zastanowić się, czy obrana przez nią ścieżka jest tą właściwą.

Reżyserem "W rytmie hip-hopu 2" jest DAVID PETRARCA, młody filmowiec, który doświadczenie w branży zdobywał podczas pracy przy realizacji kilku popularnych seriali telewizyjnych, m.in. "Zdarzyło się jutro", "Jezioro marzeń" i "Joan z Arkadii". Film jest kontynuacją kinowego przeboju "W rytmie hip-hopu" z 2001 roku, zrealizowaną jednak z udziałem innych aktorów niż miało to miejsce w pierwszej części. W sequelu główną rolę zagrała bowiem polska aktorka Izabella Miko, która trafiła do USA jako piętnastolatka, by tam rozwijać umiejętności taneczne i aktorskie. Amerykańska widownia zna ją z takich produkcji, jak "Wygrane marzenia", "Straceni", "W parku" czy "Dom Usherów" oraz z kilku odcinków nagrodzonego Złotym Globem i Emmy serialu "Deadwood". Natomiast w reżyserowanej przez Bruce'a Parramore'a komedii muzycznej "Kochaj i tańcz" Miko zagrała u boku m.in. Mateusza Damięckiego, Katarzyny Figury i Krzysztofa Globisza. Tymczasem na planie "W rytmie hip-hopu 2" Miko towarzyszy angielska aktorka Jacqueline Bisset, mająca na koncie występy m.in. w "Nocy amerykańskiej" Françoisa Truffauta, "Morderstwie w Orient-Expressie" Sidneya Lumeta, "Pod wulkanem" Johna Hustona czy w "Greckim magnacie" J. Lee Thompsona. W rolę zafascynowanego hip-hopem nauczyciela wcielił się natomiast Columbus Short, aktor nominowany do 2 MTV Movie Awards za występ w "Kroku do sławy", oraz choreograf, który przygotował m.in. występy Britney Spears podczas jej trasy koncertowej "Onyx Hotel Tour". Wielbiciele czarnej muzyki bez trudu wypatrzą też na ekranie gwiazdora muzyki R&B, Ne-Yo.

WASZE OPINIE

arti

Po prostu koszmar!

Bartolomeusz

Przewidywalna do bólu historia Kopciuszka przeniesiona w realia Nowego Jorku i renomowanej szkoły. W tym filmie jest wszystko czego nie znoszę-sztampa, drewniane dialogi i papierowi bohaterowie. Film wizualnie wypada przyzwoicie; układy taneczne i muzyka są pozytywem. Cóż z tego skoro scenarzysta nie wykazał się innowacyjnością i ulepił watę, którą trudno strawić. Obejrzałem, specjalnie się nie zachwyciłem, bo naprawdę nie było czym. Takich historyjek w kinie zrobiono tysiące i nic mnie w tej materii nie zaskoczy.

villemo

Średnia głosów 4,79?

No zaskoczenie.

Dla mnie film ciężkostrawny. Obejrzałam ze względu na Izę Miko i ze względu na nią miałam dość juz po czołówce.
W RYTMIE HIP-HOPU 2
reżyseria:
USA, 2006
Jedną z najlepszych uczennic prestiżowej akademii tańca Julliard jest Sara Johnson (Izabella Miko), dziewczyna z przedmieść Chicago, marząca o zostaniu profesjonalną baletnicą.
film obyczajowy
W RYTMIE HIP-HOPU 2
4,6 5 1 91