PREMIERA

2009.08.03

CANAL+ PREMIUM

W STANIE ZAGROŻENIA

The Situation

USA, 2006

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat sensacyjny

czas trwania: 102 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Amerykańska dziennikarka Anna Molyneux (Connie Nielsen) przybywa do ogarniętego chaosem Iraku. Ma napisać reportaż o zabójstwie jednego z lokalnych przywódców.

Na miejscu spotyka się z funkcjonariuszem CIA, Danem Murphym (Damian Lewis), z którym nawiązuje romans. Obserwując dramatyczne wydarzenia w Iraku, Anna dostrzega ogrom cierpienia miejscowej ludności. Wraz z przydzielonym jej do pomocy młodym irackim fotografem Zaidem (Mido Hamada), stara się jak najwierniej przedstawić sytuację na Bliskim Wschodzie. Tymczasem brutalność amerykańskich żołnierzy doprowadza do tragedii, która nakręca jeszcze bardziej spiralę przemocy.

PHILIP HAAS dał się poznać jako twórca interesujących dramatów obyczajowych, takich jak "Anioły i owady", "Magia przypadku" czy "Ostatnie lato". Podejmując się realizacji "W stanie zagrożenia", filmowiec sięgnął po scenariusz autorstwa Wendell Steavenson, byłej dziennikarki, która wykorzystała swoje doświadczenia zebrane podczas pracy w Iraku. Tak powstał interesujący, trzymający w napięciu obraz ukazujący, jak polityczna zawierucha na Bliskim Wschodzie wnosi chaos w życie amerykańskiej reporterki. Tę rolę zagrała duńska aktorka Connie Nielsen, mająca na koncie występy m.in. w "Adwokacie diabła", "Gladiatorze" i "Misji na Marsa". W postać jej kochanka, pracownika CIA Dana Murphy'ego wcielił się Damian Lewis, Brytyjczyk znany chociażby z uwspółcześnionej adaptacji "Wiele hałasu o nic" Szekspira oraz znakomitego dramatu Lassego Hallströma "Niedokończone życie". Zdjęcia do "W stanie zagrożenia" kręcono w pustynnych rejonach Maroka, który imitował na potrzeby filmu Irak.

WASZE OPINIE

villemo

Temat zaczyna mnie odrzucać - szeroko pojęte przeżuwanie konfliktu w Iraku w ujęciu amerykańskim. Próby analiz i rozliczeń, które w efekcie zazwyczaj powielają schematy.
Kojarzą mi się z jakimś amerykańskim kompleksem. W ogóle jakoś lepiej trawię amerykańskie filmy o Ameryce - niż te, w który próbują pokazać "inny świat" przez swój pryzmat. Nawet jeśli robią to z realizmem, tę amerykańskość się czuje i w temacie Bliskiego Wschodu odczuwam jej przesyt.

Kubol1910

O Boże co to było ? Nuda, która wydziera z ekranu od pierwszych minut. Kompletna porażka zarówno jeśli chodzi o kiepski scenariusz jak i o grę aktorów. W większości były ograne do granic możliwości motywy. Nie rozumiem jak z niezłego pomysłu zrobiono taką pozbawioną emocji chałę ? Jeśli po utracie Paramountu mają być emitowane taki filmy, to ja mówię pass. Szkoda czasu. Z czystym sumieniem nie oglądajcie tej filmowej porażki.

tufta

W stanie zagrożenia to film który przedstawia tragedię irackiego narodu podczas amerykańskiej okupacji.Nie od dzisiaj wiadomo ,że Amerykanie wprowadzają demokrację tam tylko gdzie mają interes.W tym wypadku jest to ropa.Całość filmu nieco zbyt nudnawa tocząca się w wolnym tempie.
W STANIE ZAGROŻENIA
reżyseria:
USA, 2006
Amerykańska dziennikarka Anna Molyneux (Connie Nielsen) przybywa do ogarniętego chaosem Iraku. Ma napisać reportaż o zabójstwie jednego z lokalnych przywódców.
dramat sensacyjny
W STANIE ZAGROŻENIA
2,9 5 1 14