Paramount Pictures

PREMIERA

2008.12.17

CANAL+ PREMIUM

W UCHU CISZA

Sweet Nothing in My Ear

USA, 2008

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat

czas trwania: 99 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Laura i Dan Millerowie (Marlee Matlin, Jeff Daniels) są szczęśliwym małżeństwem i najlepszymi przyjaciółmi. Ich związek zmienia się, gdy jedyny syn Adam (Noah Valencia) w wieku 4 lat traci słuch.

Laura, która sama cierpi na podobną przypadłość i żyje z nią od dawna, potrafi pogodzić się z losem. Dan, choć początkowo przechodzi nad sprawą do porządku dziennego, cały czas wierzy, że syn odzyska pełną sprawność zmysłów. Pewnego dnia podczas rutynowej wizyty lekarskiej Dan dowiaduje się o nowej metodzie, dającej nadzieję na częściowe przywrócenie Adamowi słuchu. Kiedy przedstawia pomysł w domu, napotyka na sprzeciw żony i teścia (Ed Waterstreet). Według nich w życiu chłopca nie trzeba niczego zmieniać. Małżonkowie, przekonani do swoich racji i zamknięci na argumenty strony przeciwnej muszą znaleźć sposób na kompromis i podjąć decyzję najlepszą dla Adama.

Czterokrotny laureat Emmy i twórca głośnego dramatu "W rękach Boga", JOSEPH SARGENT po 23 latach od wyreżyserowania "Love Is Never Silent", opowiadającego o relacjach między niesłyszącą mniejszością a resztą społeczeństwa, ponownie sięga po tę niełatwą tematykę. W najnowszym filmie, zrealizowanym w ramach trwającego od ponad pół wieku cyklu "Hallmark Hall of Fame", obsadził Jeffa Danielsa, który specjalnie na tę okoliczność przysposobił sobie język migowy. Aktor, choć nie dorobił się statusu wielkiej gwizdy, stworzył sporą liczbę charakterystycznych kreacji, które zapewniły mu popularność. Zagrał m.in. męża Debry Winger w "Czułych słówkach" Alberta Brooksa, u Woody'ego Allena w "Purpurowej Róży z Kairu", w "Dzikiej namiętności" Jonathana Demme'a, ale także w "Żonie rzeźnika" , "101 dalmatyńczykach" czy "Głupim i głupszym", po którym wspólnie z Jimem Carreyem zostali uznani przez MTV za najlepszy ekranowy duet. W filmie Sargenta Danielsowi partneruje Marlee Matlin, niedosłysząca aktorka, która zdobyła Oscara już za debiutancki występ w "Dzieciach gorszego Boga" Randy Haines.

WASZE OPINIE

BeruZadra

Może nie jest to film wybitny, ale robi wrażenie i zapada w pamięć. Problem ułomności także jej postrzeganie przez osoby trzecie potraktowano z zaangażowaniem, nie ograniczając się do standardowej "jazdy po łebkach". To dużo. Owszem, nie obyło się bez potknięć i paru banałów, lecz rzecz dotyczy kilku scen i ujęć więc daje radę je przeboleć. Moje uznanie dla Jeffa Danielsa za stopień w jakim przyswoił sobie język migowy. Zaawansowany - to określenie pasuje mi najbardziej.
W sumie - całkiem niezły film.
Hmmm... Zaczynam żałować, że nie zdecydowałam się wcześniej.

U2?

Oglądając film z Matlin to jest z reguły powtórka z doznań , ale warto obejrzeć. Warto się uczyć pojmowania świata przez innych.

Pajka

według mnie film do bani. skusilam sie ogladac ten film ze wzgledu na scenariusz, ale jednak popelnilam blad. jesli macie cos innego do roboty niz ogladanie tego filmu to robcie co do was nalezy :P
W UCHU CISZA
reżyseria:
USA, 2008
Laura i Dan Millerowie (Marlee Matlin, Jeff Daniels) są szczęśliwym małżeństwem i najlepszymi przyjaciółmi. Ich związek zmienia się, gdy jedyny syn Adam (Noah Valencia) w wieku 4 lat traci słuch.
dramat
W UCHU CISZA
3,5 5 1 15