Paramount Pictures

PREMIERA

2005.10.03

CANAL+ PREMIUM

Wampir w Brooklynie

Vampire in Brooklyn

USA, 1995

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: horror/komedia

czas trwania: 98 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Komedia w reżyserii Wesa Cravena. W tytułowej roli jeden z najpopularniejszych amerykańskich komików - Eddie Murphy.

Czasy współczesne. Z wyspy na Karaibach przypływa do Nowego Jorku tajemniczy statek. Na jego pokładzie znajduje się Maximillian (Eddie Murphy), wampir, spadkobierca legendarnego Nosferatu. Towarzyszy mu jego wierny sługa Julius Jones (Kadeem Hardison), który również jest wampirem. Maximillian nie znalazł się w Nowym Jorku przypadkowo. Chce odnaleźć piękną Ritę Verder (Angela Bassett), z którą łączą go więzy krwi.

"Wampir w Brooklynie" to mniej typowa pozycja w dorobku WESA CRAVENA. Reżyser jest twórcą takich horrorów, jak "Koszmar z ulicy Wiązów", czy seria "Krzyk". W "Wampirze..."powraca do swoich ulubionych wątków, ale w wersji komediowej. W postać tytułowego bohatera wcielił się więc popularny amerykański komik Eddie Murphy, gwiazda takich filmów jak "48 godzin", "Nieoczekiwana zmiana miejsc", "Gliniarz z Beverly Hills", czy "Dreamgirls". W "Wampirze..." występuje u jego boku nominowana do Oscara za brawurową kreację w "Tinie" Angela Bassett.

WASZE OPINIE

Żyraf

To nie horror. To cienka jak bibuła marna komedyjka z wypalonym całkowicie reżyserem i głównym aktorem. Obaj chyba mają długi karciane :-)
Pzdr

Marco

dzisiaj bede ogladal to sie przekonam co to za film:)

Frąc

Nie jest to może jakaś rewelacyjna komedia,ale mimo wszystko warto się przekonać samemu.Początek klimatem przypomina słynnego ,,Draculę'' F.F.Coppoli.Szkoda tylko,że im dalej tym gorzej.Jeżeli chodzi o E.Murphy to widziałem go już w bardziej udanych produkcjach.Tak więc polecam tym,którzy nie mają co zrobić z wolnym czasem.
Wampir w Brooklynie
reżyseria:
USA, 1995
Komedia w reżyserii Wesa Cravena. W tytułowej roli jeden z najpopularniejszych amerykańskich komików - Eddie Murphy.
horror/komedia
Wampir w Brooklynie
3,4 5 1 37