NBC Universal

PREMIERA

2009.09.19

CANAL+ PREMIUM

Wanted: Ścigani

Wanted

USA, 2008

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film sensacyjny

czas trwania: 106 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Efektowne kino akcji, a którym James McAvoy, Morgan Freeman i Angelina Jolie wcielają się w role członków tajemniczego bractwa płatnych zabójców. Plus dwie nominacje do Oscara.

Wesley Gibson (James McAvoy) nie należy do szczęściarzy. Wiedzie ponurą i nudną egzystencję dwudziestopięcioletniego pracownika biurowego, który łyka tabletki na uspokojenie i nie potrafi dogadać się z szefem. Na domiar złego zdradza go dziewczyna. Pewnego dnia w jego życiu pojawia się przepiękna Fox (Angelina Jolie), od której dowiaduje się, że jego zmarły ojciec skrywał wielką tajemnicę - był płatnym zabójcą, członkiem bractwa walczącego ze złem. Wkrótce potem Wesley trafia pod opiekę charyzmatycznego Sloana (Morgan Freeman), który ma zrobić z niego dzielnego wojownika. Chłopak chce pomścić śmierć ojca i zająć jego miejsce w organizacji.

Dynamiczne, brawurowo zrealizowane kino akcji z feerią efektów specjalnych i gwiazdorską obsadą. W roli młodego urzędnika, który zamienia się w płatnego zabójcę, wystąpił nominowany do Złotego Globu James McAvoy ("Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa", "Ostatni król Szkocji", "Pokuta"). Jego nauczyciela w rzemiośle zabijania zagrał zdobywca Oscara i czterech nominacji do tej nagrody, Morgan Freeman ("Skazani na Shawshank", "Za wszelką cenę", "Invictus - Niepokonany"), a w piękną Fox wcieliła się nagrodzona przez Amerykańską Akademię Filmową za drugoplanową kreację w "Przerwanej lekcji muzyki", Angelina Jolie (także: "Lara Croft: Tomb Raider", "Oszukana"). Reżyserem filmu jest nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej Kazach TIMUR BEKMAMBETOV, twórca kasowych hitów "Straż nocna" i "Straż dzienna". Autorami scenriusza są Michael Brandt oraz Derek Haas, obydwaj odpowiedzialni za takie produkcje, jak "Za szybcy, za wściekli" czy "3:10 do Yumy". Efektowne zdjęcia stworzył Mitchell Amundsen ("Transformers"), a całość dopełnia muzyka czterokrotnie nominowanego do Oscara Danny'ego Elfmana ("Faceci w czerni", "Buntownik z wyboru", "Obywatel Milk"). Obraz odniósł komercyjny sukces i otrzymał dwie nominacje do Oscara - za najlepszy dźwięk i jego montaż.

WASZE OPINIE

Madzia

lakki i przyjemny
co prawda malo ambitny ale mozna popatrzec podczas np prasowania :)

szymon_212

A moim zdaniem film fajny, i efekty specjalne super. Ocena 10

szymon_212

A moim zdanie film fajny, i efekty specjalne super. Ocena 10
Wanted: Ścigani
reżyseria:
USA, 2008
Efektowne kino akcji, a którym James McAvoy, Morgan Freeman i Angelina Jolie wcielają się w role członków tajemniczego bractwa płatnych zabójców. Plus dwie nominacje do Oscara.
film sensacyjny
Wanted: Ścigani
3,9 5 1 21