Universal

PREMIERA

2009.10.28

CANAL+ PREMIUM

WARZYWNE OPOWIEŚCI - PIRACI, KTÓRZY NIC NIE ROBIĄ

The Pirates Who Don't Do Anything: A VeggieTales Movie

USA, 2008

reżyseria:

gatunek: film animowany

czas trwania: 82 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Trójka warzywnych przyjaciół pracuje przy organizacji przedstawień teatralnych. Ich funkcja ogranicza się do podawania i sprzątania ze stołów, przy których siedzą widzowie, ale w głębi duszy wszyscy marzą o wielkiej przygodzie.

Każdy jest przy tym specyficznym warzywnym charakterkiem, co doskonale widać w sposobie, w jaki pracują. Dynia Sedgewick to nieprzeciętny leń, który wymyśla setki sposobów, aby wymigać się od pracy. Ogórka Elliota cechuje chorobliwa wręcz nieśmiałość, zaś winogrono George'a - brak wiary w siebie. Choć żaden z nich nie pasuje na nieustraszonego bohatera, to właśnie im przytrafia się szansa zasmakowania wielkiej przygody. Znajdują bowiem dziwne urządzenie, wysłane setki lat wcześniej przez pewną poszukującą pomocy księżniczkę. Dzięki niemu przenoszą się w czasie aż do XVII wieku i stają przed Eloisą, której brat został pojmany przez okrutnego pirata Roberta. Królewska córka prosi przybyszów, by uratowali księcia i tak rozpoczyna się piracka przygoda, o której marzyli warzywni przyjaciele.

"Warzywne opowieści - Piraci, którzy nic nie robią" to drugi po "Wielorybie i piratach" pełnometrażowy film opowiadający o przygodach jarzynowych przyjaciół. Obie produkcje zostały zrealizowane przez MIKE'A NAWROCKIEGO na podstawie serialu animowanego "Warzywne opowieści" ("VeggieTales"), którego głównymi bohaterami byli ogórek niedojda Larry i jego poważny przyjaciel pomidor Bob. Seria filmów z warzywami w rolach głównych jest owocem współpracy Nawrockiego z przyjacielem ze studiów Philem Vischerem, pomysłodawcą zabawnych postaci. Wspólnie stworzyli Big Idea Productions, gdzie narodziła się jarzynowa kompania, która dzięki serialowi, a potem długim metrażom, znana jest dziś niemal każdemu dziecku w USA. Jak zastrzegają twórcy, scenariusz pirackiego filmu o warzywach powstał jeszcze przed realizacją "Piratów z Karaibów" i tylko z powodu problemów finansowych zostali uprzedzeni przez hollywoodzką superprodukcję.

WASZE OPINIE

kADzhxLWeAevnL

FoRvUB <a href="http://psyqugdrvjgx.com/">psyqugdrvjgx</a>, [url=http://fzunptcuxdrq.com/]fzunptcuxdrq[/url], [link=http://gbvkfvulyreh.com/]gbvkfvulyreh[/link], http://hqreiggbiztl.com/

piterek_rek

Przyjemna i sympatyczna bajeczka prosto z Universal. Jak najbardziej nadaje się dla dzieci. Przygody gadających warzyw. Rozwaliły mnie serowe chrupki a także wygląd głównych bohaterów. Bardzo fajny pomysł z rękami warzyw, których nie ma. Jest to wprost nie zauważalne. Człowiek nie zwraca na to uwagi. Nie ma a jakoby były. Można się pośmiaćm, a niektóre sceny nawet trzymały mnie w napięciu. Polecam. [:-)]

Bartolomeusz

[quote tufta napisał 29.10.2009 10:59]
Nikt nie obejrzał??? Wstyd.Mogliście się dowiedzieć co to jest przyjaźń,odwaga,bohaterstwo i poświęcenie.
[/quote]

Ja obejrzę dopiero dzisiaj bo wczoraj oglądałem "Tajne przez poufne".

[quote kobieta niepowazna napisała 29.10.2009 11:08]
osobiscie wole jednak wiecej realii:))

[link]http://onephoto.net/index.php?id=584655#584655[/link]

[:-)]
[/quote]

Mają ludzie fantazję. [:-)]
WARZYWNE OPOWIEŚCI - PIRACI, KTÓRZY NIC NIE ROBIĄ
reżyseria:
USA, 2008
Trójka warzywnych przyjaciół pracuje przy organizacji przedstawień teatralnych. Ich funkcja ogranicza się do podawania i sprzątania ze stołów, przy których siedzą widzowie, ale w głębi duszy wszyscy marzą o wielkiej przygodzie.
film animowany
WARZYWNE OPOWIEŚCI - PIRACI, KTÓRZY NIC NIE ROBIĄ