Kino Świat 2014

PREMIERA

2014.11.23

CANAL+ PREMIUM

Wątpliwości

To the Wonder

USA, 2012

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: melodramat

Ocena filmu

0.00

Opis

Najnowszy film Terrence'a Malicka, pięknie sfilmowany melodramat z Benem Affleckiem, Olgą Kurylenko, Rachel McAdams i Javierem Bardemem.

Podczas podróży po Europie Neil (Ben Affleck) poznaje w Paryżu Marinę (Olga Kurylenko), ukraińską rozwódkę, która samotnie wychowuje dziesięcioletnią Tatianę (Tatiana Chiline). Neil namawia Marinę, żeby zamieszkała wraz z dziewczynką z nim w rodzinnej Oklahomie. Po pewnym czasie płomienna miłość kochanków przygasa. Marina szuka pocieszenia w rozmowach z księdzem Quintaną (Javier Bardem), który przechodzi właśnie kryzys wiary. Kiedy jej córce wygasa wiza, powraca z nią do Paryża. Neil spotyka dawną ukochaną Jane (Rachel McAdams), z którą nawiązuje romans, ale nie jest w stanie związać się z nią na stałe.

strong>TERRENCE MALICK jest amerykańskim reżyserem, scenarzystą i producentem, który w trakcie swojej trwającej 40 lat kariery nakręcił tylko 6 filmów fabularnych. Zadebiutował w 1973 roku dramatem "Badlands", w którym opowiedział opartą na faktach historię pary młodocianych zabójców, mordujących z zimną krwią spotkanych po drodze ludzi. W 1978 roku wyreżyserował "Niebiańskie dni", opowieść o miłosnym trójkącie z Richardem Gere'em w jednej z głównych ról. Po długiej przerwie, w 1998 roku, powstało jedno z ważniejszych dzieł Malicka - oparta na książce Jamesa Jonesa "Cienka czerwona linia". Dramat wojenny zdobył m.in. Złotego Niedźwiedzia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie i był nominowany do Oscara w 7 kategoriach, w tym za reżyserię i najlepszy scenariusz adaptowany. Po kolejnej, trwającej tym razem 7 lat przerwie, Malick nakręcił przygodową "Podróż do Nowej Ziemi". W 2011 zdobył Złotą Palmę w Cannes za "Drzewo życia", w którym zawarł pewne watki autobiograficzne. Podobnie jest w "Wątpliwościach". Malick poznał swoją drugą żonę Michèle Morette w Paryżu i jakiś czas przed rozstaniem para mieszkała w Oklahomie. "Wątpliwości" są ostatnim filmem, który ocenił Roger Ebert - recenzja została opublikowana dwa dni po jego śmierci, 6 kwietnia 2013 roku. Legendarny krytyk przyznał filmowi 3,5 z 4 gwiazdek, pisząc: "Malick, który jest z pewnością jednym z najbardziej uduchowionych i romantycznych filmowców, pojawia się niemal obnażony przed widzem, niezdolny ukryć głębi swojej wizji".
Wątpliwości
reżyseria:
USA, 2012
Najnowszy film Terrence'a Malicka, pięknie sfilmowany melodramat z Benem Affleckiem, Olgą Kurylenko, Rachel McAdams i Javierem Bardemem.
melodramat
Wątpliwości
2,5 5 1 15