PREMIERA

2004.01.18

CANAL+ PREMIUM

WIECZNY STUDENT

Van Wilder

USA/Niemcy, 2002

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 89 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Przebój ubiegłorocznych wakacji w amerykańskich kinach. Komediowe perypetie dwudziestoparolatka, który nie chce dorosnąć.

Van Wilder (Ryan Reynolds) to jeden z najpopularniejszych studentów w Coolidge College. Nic dziwnego - uniwersytecką edukację zaczął już przeszło siedem lat temu. Jednak to nie chęć zgłębiania wiedzy zatrzymała go tak długo w murach uczelni. Van po prostu nie chce kończyć studiów. Pytany o przyszły zawód mówi: właściciel plaży lub portier w kasynie. Marzy o wpatrzonych w niego z zachwytem pięknych dziewczynach i sławie organizatora najbardziej odlotowych imprez. Na drodze do realizacji tych planów Van ma tylko jeden problem: finansujący jego edukację ojciec (Tim Matheson) nie podziela tych "ambicji". W końcu Wilder senior traci cierpliwość i zakręca kurek z kasą. Od tej pory Van jest zdany tylko na siebie. Nie chcąc rezygnować z dotychczasowego trybu życia chłopak postanawia zorganizować gigantyczną imprezę, dzięki której ma nadzieję zdobyć fundusze na życie. Niestety cały czas wchodzą mu w drogę jego przeciwnicy: profesor McDoogle (Paul Gleason) i uczelniany prymus Richard (Daniel Cosgrove). Ten ostatni jest zazdrosny o swoją dziewczynę Gwen (Tara Reid), która w ramach pracy semestralnej na dziennikarstwie ma napisać artykuł o Vanie. Początkowo imprezowicz nie przypada jej do gustu, ale z czasem dostrzega w nim różne zalety. Richard nie zamierza jednak łatwo ustąpić i zaczyna z determinacją walczyć o serce dziewczyny.

W roli Vana wystąpił gwiazdor komediowego serialu "Oni, ona i pizzeria" Ryan Reynolds. Jako Gwen partneruje mu jedna z najpopularniejszych aktorek młodego pokolenia Tara Reid ("Szkoła uwodzenia", "Doktor T. i kobiety", "American Pie"). Filmowy college zagrało kilka różnych uczelni. Najwięcej dni zdjęciowych zajęły sceny z imprez, które wymagały zaangażowania dużej liczby statystów.

Wyjątkowym elementem przy tego rodzaju produkcji był udział specjalistów od efektów specjalnych, którzy pracowali przy licznych filmowych gagach.

Oficjalna strona filmu:
www.nationallampoon.com/vanwilder


Polska strona filmu:
www.monolith.pl/vanwilder

WASZE OPINIE

Karika

ODLOTOWA ZABAWA!!!!SWIETNA T.REID. Super film:))))

mirek

ludzie! jak możecie wychwalać coś tak kretyńskiego?! ten film to katastrofa pod każdym względem.

Saturnus

Dobry i tyle.
WIECZNY STUDENT
reżyseria:
USA/Niemcy, 2002
Przebój ubiegłorocznych wakacji w amerykańskich kinach. Komediowe perypetie dwudziestoparolatka, który nie chce dorosnąć.
komedia
WIECZNY STUDENT
4,6 5 1 17