PREMIERA

2006.01.01

CANAL+ PREMIUM

WIELKI ŚWIAT 2

People/Jet Set 2

Francja/Hiszpania, 2004

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 81 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Charles de Poulignac (Rupert Everett) to jeden z ostatnich przedstawicieli starego arystokratycznego rodu. Ale dziś błękitna krew nie wystarcza do podboju świata.

Charles jest więc właścicielem firmy, która organizuje rozmaite przyjęcia i akcje promocyjne: od wesel do pogrzebów. Jego imprezy, na których obowiązkowo bywają gwiazdy show-biznesu cieszą się dużym powodzeniem wśród wymagającej paryskiej klienteli. Jednak pewnego dnia szczęście odwraca się od Charlsa dnia. Intrygi rywala Cyrila Legalla (Elie Semoun) sprawiają, że ostatnia promocja okazuje się wielką klapą. Przyjaciele szybko o nim zapominają i Charles musi szukać szczęścia poza Paryżem. Wyrusza na Ibizę, gdzie mieszka jeden z dyktatorów mody, ekscentryczny John-John (José Garcia). Poulignac liczy, że udział nieformalnego króla wyspy w jego imprezie pomoże mu w triumfalnym comebacku. John-John jest jednak zbyt pochłonięty namiętnością do swojego przystojnego trenera Branco (Patrice Cols), by na serio przejąć się problemami Charlesa.

Nakręcony w roku 2000 "Wielki świat" ("Jet Set") odniósł we Francji tak duży sukces kasowy, że jego reżyser FABIEN ONTENIENTE od razu pomyślał o kontynuacji. "People", czyli "Jet Set 2" łączą z pierwszą częścią tylko nazwiska realizatorów i komediowy charakter. W sensie fabularnym są to zupełnie inne filmy. Postać Charlesa odtwarza gwiazda brytyjskiego kina Rupert Everett. Aktor zdobył popularność w połowie lat 80. rolami w "Tańcu z nieznajomym" i "Kronice zapowiedzianej śmierci". Później wystąpił m.in. w "Mój chłopak się żeni", "Zakochanym Szekspirze", "Układzie prawie idealnym" i "Zabić króla". Wcielający się w rolę John-Johna Jose Garcia zagrał w "Wielkim świecie", a poza tym "Demonach Jezusa", "Pościgu za milionem" i "Męskich sekretach". W międzynarodowej obsadzie pojawiają się pamiętani z części pierwszej: 5- ciokrotnie nominowany do Cesara (w tym za "Wielki świat") Lambert Wilson ("Znamy tę piosenkę", "Matrix Reaktywacja", "Sahara"), Włoszka Ornella Muti ("Miłość Swanna", "Kronika zapowiedzianej śmierci", "Oskar"), Hiszpanka Rossy De Palma ("Kika", "Kwiat mego sekretu", "Twoje ręce na moich biodrach") oraz ceniony francuski aktor i reżyser Jean-Claude Brialy ("Kolano Klary", "Królowa Margot", "Francuzka"), laureat Cesara za "Niewinnych".

WASZE OPINIE

IBIZA

ABSOLUTNY MISTRZ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ABSOLUTNY MISTRZ!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!ABSOLUTNY MISTRZ!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!ABSOLUTNY MISTRZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ABSOLUTNY MISTRZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Moa

TRAGEDIA, rzadko kiedy mozna wytrzymac puste i durne produkcje ta miesci sie w pierwszej piatce, film powinien pojsc do lamusa

wrrrrrrrrrrrr az mi ciarki przechodza.

soho55

Fajny, przyjemny w odbiorze film. Doskonale pokazana atmosfera jaka panuje na Ibizie. Muzyka Davida Guetty wspaniale wkomponowana w panujące tam klimaty. Uwielbiam kino francuskie. Polecam miłośnikom wyluzowania się przed telewizorem...
WIELKI ŚWIAT 2
reżyseria:
Francja/Hiszpania, 2004
Charles de Poulignac (Rupert Everett) to jeden z ostatnich przedstawicieli starego arystokratycznego rodu. Ale dziś błękitna krew nie wystarcza do podboju świata.
komedia
WIELKI ŚWIAT 2
3,2 5 1 30