dystrybucja Monolith Films Sp. z o.o.

PREMIERA

2014.07.20

CANAL+ PREMIUM

Wielkie wesele

The Big Wedding

USA, 2013

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

Ocena filmu

0.00

Opis

Na weselnym przyjęciu syna rozwiedzione małżeństwo musi udawać, że jest wciąż szczęśliwą parą (Robert De Niro, Diane Keaton), na oczach m.in. jego aktualnej partnerki (Susan Sarandon). A do tego Robin Williams jako ksiądz, Katherine Heigl oraz Amanda Seyfried w roli niewinnej panny młodej.

Ellie (Diane Keaton) i Don (Robert De Niro) rozwiedli się 10 lat temu i od tamtej pory nienawidzą. Spotykają się na ślubie adoptowanego syna Alejandra (Ben Barnes), gdzie gościem ma być również jego biologiczna matka. Głęboko wierząca Madonna Soto (Patricia Rae) nie wie o rozwodzie przybranych rodziców syna. Dla dobra Alejandra Don i Ellie muszą więc przełknąć dumę i żal i przez weekend udawać, że wciąż są szczęśliwą parą. Jest to o tyle trudne, że z Donowi towarzyszy jego wieloletnia partnerka Bebe McBride (Susan Sarandon), przez którą rozpadło się małżeństwo Griffinów. Dla niej to wesele jest wyjątkowo upokarzającą sytuacją. Dzieci Griffinów też nie mają lekko. Lyla (Katherine Heigl) ma problemy w związku, a Jared (Topher Grace), który zakochuje się w siostrze pana młodego zastanawia się, czy pozostać wiernym przysiędze, która niegdyś złożył. W całym tym zamieszaniu panna młoda (Amanda Seyfried), chcąc zadowolić konserwatywnych rodziców i przyszłą teściową, nalega, by ślubu udzielił katolicki ksiądz (Robin Williams).

Pisząc scenariusz do filmu, reżyser "Wielkiego wesela" JUSTIN ZACKHAM inspirował się życiem rodzinnego miasteczka Greenwich w stanie Connecticut i zawarł w powstającym tekście wszystko, co zapamiętał z dzieciństwa. - "Byłem biednym żydowskim chłopakiem. Obserwowałem jak te szalone, bogate do przesady rodziny funkcjonują w różnych, często dosyć ekstremalnych warunkach. Bardzo łatwo ulegały małym rozpadom, ale równie szybko stawały się na powrót jednością" - wspomina Zackham. Luźna, rodzinna atmosfera na planie pomogła ukształtować to, co widzowie widzą na ekranie. - "Pewnego dnia kręciliśmy jakąś scenę, zajrzałem w obiektyw kamery i co zobaczyłem? Nie Roberta De Niro, Diane Keaton, Robina Williamsa i grupę zawodowych aktorów, lecz jedną wielką rodzinę. To było cudowne uczucie" - wyznaje Zackham. Doświadczenie zdobywców Oscarów - Keaton, De Niro, Sarandon oraz Williamsa - pozwoliło im na sporą dozę improwizacji. -"Improwizując, po prostu stawali się swoimi postaciami - wspomina Katherine Heigl. - "W tych chwilach, kiedy się nimi stawali, powstawały najlepsze filmowe dialogi i dowcipne uszczypliwości".

Oscarową obsadę "Wielkiego wesela" uzupełnił w roli Alejandra Ben Barnes, znany z takich filmów, jak "Opowieści z Narnii: Książę Kaspian" "Dorian Gray" czy "Seventh Son" Siergieja Bodrowa, w którym wystąpił u boku Jeffa Bridgesa oraz Julianne Moore. Jako przyszła żona partneruje mu Amanda Seyfried, dla której przełomem w karierze była rola w musicalu "Mamma Mia!". Od tamtego czasu zagrała m.in. w "Chloe" Atoma Egoyana, "Wyścigu z czasem" Andrew Niccola, "Dziewczynie w czerwonej pelerynie" Catherine Hardwicke oraz "Nędznikach" Toma Hoopera. Dzieci Griffinów zagrali Katherine Heigl i Topher Grace. Ona, sławna przede wszystkim z występów w serialu "Chirurdzy" i filmach, takich jak "Wpadka" Judda Apatowa, "Sylwester w Nowym Jorku" Garry'ego Marshalla czy "Jak upolować faceta" Julie Anne Robinson. On, w 2004 roku wyróżniony wieloma prestiżowymi nagrodami za występ w filmie "W doborowym towarzystwie" Paula Weitza, zagrał również m.in. w "Zbyt wielcy, by upaść" Curtisa Hansona, "Traffic" Stevena Soderbergha oraz "Spider-Man 3" Sama Raimiego.
Wielkie wesele
reżyseria:
USA, 2013
Na weselnym przyjęciu syna rozwiedzione małżeństwo musi udawać, że jest wciąż szczęśliwą parą (Robert De Niro, Diane Keaton), na oczach m.in. jego aktualnej partnerki (Susan Sarandon). A do tego Robin Williams jako ksiądz, Katherine Heigl oraz Amanda Seyfried w roli niewinnej panny młodej.
komedia
Wielkie wesele
3,4 5 1 10