PREMIERA

2013.01.06

CANAL+ PREMIUM

Winx Club - Magiczna przygoda 3D

Winx Club 3D: Magica avventura / Winx Club 3D: Magic Adventure

Włochy, 2010

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: animacja/przygodowa fantasy

czas trwania: 84 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Magix to pełna tajemnic planeta, na której są dwie słynne szkoły. Alfea kształci wróżki, a działająca w Chmurnej Wieży konkurencyjna uczelnia zgłębia tajniki czarnej magii. Na wspólną inaugurację roku szkolnego zostały zaproszone słynne absolwentki Alfei, czarodziejki: Musa, Stella, Tecna i Flora.

Nieustraszone członkinie klubu Winx, wróżki-strażniczki magicznego wymiaru, uratowały swego czasu świat przed knowaniami Starych Wiedźm i przywróciły dawny blask planecie Domino. Dzięki nim mieszkająca tam czarodziejka Smoczego Płomienia Bloom odzyskała rodziców, a królestwo księżniczkę. Nikczemne czarownice Icy, Darcy i Stormy zakłócają uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i kradną Kompas Tajemnic - klucz do rozwiązywania wszelkich zagadek. Dzięki niemu Stare Wiedźmy chcą odnaleźć i zniszczyć Drzewo Życia, utrzymujące równowagę między siłami dobra i zła. W tym czasie na Domino księżniczka Bloom przyjmuje oświadczyny Sky'a. Erendor, ojciec Sky'a, przez wzgląd na dawną klątwę nie zgadza się jednak na ślub.

"Winx Club - Magiczna przygoda 3D" to drugi pełnometrażowy film animowany oparty na popularnym włoskim serialu animowanym o wróżce Bloom i jej koleżankach ze szkoły magii. Pierwszy, "Klub Winx - Tajemnica Zaginionego Królestwa", powstał w 2007 roku. "Klub Winx" to hybryda dwóch popularnych serii dla dzieci: włoskich komiksów "W.I.T.C.H." i cyklu powieści o Harrym Potterze. To także multimedialny projekt , który funkcjonuje na różnych płaszczyznach: muzyczne show na lodzie, popularna gra MMO, sprzedaż lalek, naklejek, kart wizerunkowych, książek oraz portal internetowy. Serial zadebiutował na antenach największych europejskich kanałów telewizyjnych w 2004 roku, a później z dużym sukcesem rozpoczęto jego emisję także w Ameryce.

Osadzona po czwartej serii serialu fabuła filmu "Winx Club - Magiczna przygoda 3D" nie powiela historii znanych z telewizji, ale rozwija znane wątki. Czarodziejka Smoczego Płomienia Bloom wychowywała się nieświadoma swoich mocy w zwyczajnej rodzinie. Jej wiernymi przyjaciółkami są: Stella - spontaniczna, wesoła, trochę egoistyczna, ale zabawna i hojna Czarodziejka Słońca i Księżyca; Musa - silna , energiczna, dowcipna i porywcza Czarodziejka Muzyki i Tańca, mądra i rozważna Czarodziejka Natury Flora, aktywna sportsmenka Tecna - Czarodziejka Technologii schludna rozsądna, zachowująca w każdym momencie trzeźwość umysłu i logiczne myślenie; Layla - dumna Czarodziejka Płynów, która nigdy nie ucieka przed niebezpieczeństwem, ale boi się ciemności i ma lekką klaustrofobię. W pierwszej części, koprodukcji włosko-francusko-holendersko-amerykańskiej, Bloom odkryła, że jest dziedziczką tronu Zaginionego Królestwa Światła i walczyła o niego z wiedźmami. Teraz w towarzystwie swoich przyjaciółek z Klubu Winx będzie musiała ponownie stoczyć walkę z podstępnym złem oraz stanie przed szansą odkrycia tajemnic swojej przeszłości.

Druga część przygód została wyprodukowana w stereoskopowej technice 3D. Zaowocowało to powstaniem pierwszej włoskiej animacji trójwymiarowej. IGINIO STRAFFI, reżyser i autor scenariusza, chciał w ten sposób zwrócić uwagę na nowe rozwiązania i dynamikę akcji. Wyimaginowana historia ma swoje inspiracje w dramacie "Romeo i Julia", greckiej mitologii, średniowiecznych legendach oraz w Kabale. Przesłanie filmu mówi o tym, że nawet, gdy spełniają się największe marzenia, sprawy mogą przybrać najbardziej nieoczekiwany i dramatyczny obrót. Nie należy wtedy jednak uciekać od rzeczywistości, ale raczej starać się odnaleźć w sobie odwagę w obliczu trudności. Magii tak naprawdę trzeba szukać w samym sobie - wiara w siebie, siła woli, optymizm i wsparcie przyjaciół pozwalają przezwyciężyć wszelkie przeciwności życia. "Winx Club - Magiczna przygoda 3D" składa się z około 125 000 klatek i ponad 5 milionów warstw, które łączą się na różnych poziomach tworząc poszczególne kadry. Inspiracją dla strojów wróżek były kształty kwiatów. Gianmario Catania i Corrado Virgili nominowani byli do nagrody David di Donatello za najlepsze efekty specjalne.


CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+
Winx Club - Magiczna przygoda 3D
reżyseria:
Włochy, 2010
Magix to pełna tajemnic planeta, na której są dwie słynne szkoły. Alfea kształci wróżki, a działająca w Chmurnej Wieży konkurencyjna uczelnia zgłębia tajniki czarnej magii. Na wspólną inaugurację roku szkolnego zostały zaproszone słynne absolwentki Alfei, czarodziejki: Musa, Stella, Tecna i Flora.
animacja/przygodowa fantasy
Winx Club - Magiczna przygoda 3D
3,2 5 1 79