Paramount Pictures

PREMIERA

2006.07.12

CANAL+ PREMIUM

WIOSŁA W DŁOŃ

Without a Paddle

USA, 2004

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: film przygodowy

czas trwania: 95 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Tom (Matthew Price), Jerry (Andrew Hampton), Dan (Jarred Rumbold) i Billy (Carl Snell) mają po 10 lat i spędzają razem każdą wolną chwilę przysięgając sobie, że nic nie zniszczy łączących ich więzów.

Mijają lata. Na pogrzebie Billy'ego Newwooda (Antony Starr) spotykają się: Tom Marshall (Dax Shepard), Jerry Conlaine (Matthew Lillard) i Dan Mott (Seth Green). Wracają wspomnienia beztroskiej zabawy i opowieści o legendarnym skarbie - złodziejskim łupie wartym 200 tysięcy dolarów. Chcąc uczcić pamięć kumpla przyjaciele wyruszają na wspólną wyprawę do rodzinnego Oregonu. W dawnej kryjówce ukrytej w leśnym szałasie znajdują mapę wiodącą do skarbu. Okazuje się, że Billy wykonał ją tuż przed śmiercią. Przyjaciele postanawiają działać według jego wskazówek i udają się na spływ kajakowy w dół rwącej rzeki. Wyprawa po skarb okaże się o wiele bardziej niebezpieczna, niż początkowo przypuszczali.

"Wiosła w dłoń" to trzeci film w reżyserskim dorobku STEVENA BRILLA. Twórca zadebiutował w 2000 roku komedią "Mały Nicky", a dwa lata później nakręcił kolejne komediowe dzieło - "Mr. Deeds - Milioner z przypadku". Napisał też scenariusze do takich filmów, jak "Potężne kaczory" czy "Kibice do dzieła!". Kinowej widowni znany jest również dzięki kilku charakterystycznym epizodom w filmach "Seks, kłamstwa i kasety wideo", "Powrót Batmana" i "Kiedy mężczyzna kocha kobietę". Gwiazdami produkcji są popularni hollywoodzcy aktorzy młodego pokolenia, którzy pracowali z takim zaangażowaniem, że sami wykonali większość swoich kaskaderskich numerów. W postaci dorosłych głównych bohaterów wcielili się: Matthew Lillard ("Krzyk", "Scooby-Doo", "Apartament", "Egzamin dojrzałości"), Seth Green ("Wyścig szczurów", "Josie i kociaki", "Włoska robota", trzy części "Austin Powers"), Antony Starr (serial "Xena: wojownicza księżniczka") i Dax Shepard ("Fałszywa dwunastka"). W drugoplanowej roli pojawia się nominowany do Oscara za "Boogie Nights" Burt Reynolds. Aktor to gwiazda tak głośnych filmów jak "Nieme kino", "Mistrz kierownicy ucieka", "Mężczyzna, który kochał kobiety", "Malone" "Za kamerą" czy "Striptease".

WASZE OPINIE

the dark

Bardzo sympatyczna komedyjka. Można się zrelaksować. ;)

MANIAK

sympatyczny,odmóżdżający,świetna rozrywka dla malo wymagających

lew10

No nawet spoko!
WIOSŁA W DŁOŃ
reżyseria:
USA, 2004
Tom (Matthew Price), Jerry (Andrew Hampton), Dan (Jarred Rumbold) i Billy (Carl Snell) mają po 10 lat i spędzają razem każdą wolną chwilę przysięgając sobie, że nic nie zniszczy łączących ich więzów.
film przygodowy
WIOSŁA W DŁOŃ
4,2 5 1 25