Universal

PREMIERA

2010.05.10

CANAL+ PREMIUM

WIRTUALNE SNY

Virtuality

USA, 2009

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film science fiction

czas trwania: 84 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Dwunastka starannie dobranych śmiałków bierze udział w pierwszej załogowej wyprawie do odległego układu gwiezdnego Epsilon Eridani. To, co dzieje się na pokładzie statku Phaeton ludzie na Ziemi mogą śledzić w transmitowanym na żywo reality show.

By przetrwać trudy 10-letniej podróży, NASA wyposażyła statek w zaawansowane moduły wirtualnej rzeczywistości. Pozwalają one nie tylko imitować ruchy ciała, ale też tworzyć nowe tożsamości i bez ograniczeń kreować różnorodne przygody. Kiedy załoga jest już daleko od Układu Słonecznego zaczynają się problemy. Jedyny na statku lekarz dr Adin Meyer (Omar Metwally) rozpoznaje u siebie wczesne stadium choroby Parkinsona. Tymczasem dowodzący wyprawą Frank Pike (Nikolaj Coster-Waldau) wdaje się za pośrednictwem wirtualnej rzeczywistości w romans z żoną (Sienna Guillory) kolegi, pokładowego psychologa dr. Rogera Fallona (James D'Arcy). Z czasem okazuje się również, że w system wkradł się błąd zagrażający życiu załogi.

Pierwotnie "Wirtualne sny" miały być pilotem serialu, który nigdy nie doczekał się realizacji. Szefowie stacji Fox nie zmienili decyzji o wstrzymaniu produkcji, mimo nacisków ze strony widzów. Pomysł Michaela Taylora i Ronalda D. Moore'a, pracujących m.in. przy serii "Battlestar Galactica", opiera się na coraz łatwiejszej do wyobrażenia wizji wirtualnej rzeczywistości, która pozwalałaby maksymalnie wydłużyć przebywanie w przestrzeni kosmicznej. "Wirtualne sny" stawiają na precyzję scenariusza opartego na naukowych przesłankach i nie są przeładowane efektami specjalnymi. Wyreżyserował je PETER BERG ("Królestwo", "Hancock"), dla którego jest to pierwsze doświadczenie z kinem science fiction. W obsadzie znaleźli się m.in. Clea DuVall ("Oni", "Przerwana lekcja muzyki", "Carnivàle"), Sienna Guillory ("Resident Evil 2: Apokalipsa", "Eragon", "Atramentowe serce"), James D'Arcy ("Demon: Historia prawdziwa", "Egzorcysta: Początek") i Jimmi Simpson ("Zodiak", "Stay Alive").

WASZE OPINIE

rhemek

Przeciez to Pilot serialu, ktory nigdy nie powstal.
Stad takie zakonczenie.

DJczkawka

Słabiutki film, dialogi kiepskie, muzyka generalnie również. Jak już ktoś wspomniał, wieje non stop nudą, może ostatnie 10 minut było w miarę ciekawe. Natomiast zakończenie to przerost formy nad treścią. Autor chciał pozostawić widzowi pole do własnej interpretacji a wyszło z tego jedno wielkie nieporozumienie. Moim zdaniem straciłem właśnie 80min czasu.

gbpsary

Słaby film , wieje nudą przez większość czasu
WIRTUALNE SNY
reżyseria:
USA, 2009
Dwunastka starannie dobranych śmiałków bierze udział w pierwszej załogowej wyprawie do odległego układu gwiezdnego Epsilon Eridani. To, co dzieje się na pokładzie statku Phaeton ludzie na Ziemi mogą śledzić w transmitowanym na żywo reality show.
film science fiction
WIRTUALNE SNY
3,4 5 1 9