PREMIERA

2013.06.13

CANAL+ PREMIUM

Witaj wśród nas

Bienvenue parmi nous

Francja, 2012

reżyseria:

obsada: , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat

Ocena filmu

0.00

Opis

On - sześćdziesięciolatek i ona - nastolatka. Oboje postanawiają, że ich wspólna podróż powinna potrwać nieco dłużej.

On to Taillander (Patrick Chesnais), wzięty malarz, który boryka się z kryzysem i częściej niż o życiu, myśli o śmierci. Zostawia więc wszystko z dnia na dzień i wyrusza w podróż-ucieczkę od przyjaciół, żony i życia. Ona to Marylou (Jeanne Lambert), zbuntowana prawie-już-kobieta, z tajemniczych powodów odrzucona przez matkę, nękana przez ojczyma. Również uciekinierka. W pewny deszczowy dzień on podwozi ją samochodem. Oboje postanawiają, że ich wspólna podróż powinna potrwać nieco dłużej.

JEAN BECKER, nestor francuskiego kina, obrazem "Witaj wśród nas" nawiązuje do swoich najlepszych filmów w stylu rohmerowskim - pokazywanych m.in. w Karlowych Warach "Rozmów z moim ogrodnikiem", nagrodzonego na Newport Beach Film Festival "Mojego popołudnia z Margueritte" czy pokazywanego w Cannes "Morderczego lata". Becker pochodzi z jednej z bardziej znanych francuskich rodzin filmowych. Jego ojciec przed wojną był asystentem Jeana Renoira, po wojnie sam zaczął reżyserować. Jest jednym z tych klasyków francuskiego kina, których w swoim manifeście uhonorowali twórcy związani z francuską Nową Falą. Brat Jeana Beckera, Étienne jest operatorem, a jego syn Louis - producentem filmowym.

Krytycy uznali, że "Witaj wśród nas" to jeden z najbardziej sensualnych filmów Beckera, w którym twórca ogranicza pierwiastek intelektualny, charakterystyczny dla jego twórczości i zastępuje go dużym ładunkiem emocji. Te ostatnie zawdzięczamy też świetnemu duetowi aktorskiemu. W Taillandera wcielił się Patrick Chesnais, zdobywca Cezara za "Lektorkę", znany m.in. z oscarowego "Motyl i skafander" Juliana Schnabela. Partnerowała mu debiutantka - Jeanne Lambert.
Witaj wśród nas
reżyseria:
Francja, 2012
On - sześćdziesięciolatek i ona - nastolatka. Oboje postanawiają, że ich wspólna podróż powinna potrwać nieco dłużej.
dramat
Witaj wśród nas
3,5 5 1 2