PREMIERA

2010.02.22

CANAL+ PREMIUM

WIZJA MORDERCY

Anamorph

USA, 2007

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller

czas trwania: 103 min

Ocena filmu

0.00

Opis

W Nowym Jorku ma miejsce seria morderstw. Dokonując ich, sprawca ma określoną artystyczną wizję. Ciała ofiar układa w specyficzne układy, które oglądane pod różnymi kątami, wizualizują określone znaczenia.

Obrazy, które tworzy nawiązują do sławnych dzieł sztuki lub znanych twórców, od Francisa Bacona po Boscha. Ta metoda działania naśladuje sadystę, zwanego wujkiem Eddiem, którego pięć lat wcześniej zastrzelił podczas pościgu detektyw Stan Aubrey (Willem Dafoe). Rodzi się podejrzenie, że wówczas zabito niewłaściwego człowieka. Detektyw Carl Uffner (Scott Speedman) uważa nawet, że Aubrey nie dopełnił obowiązków, uznając mordercę za martwego. Stan, który po zakończeniu sprawy wujka Eddiego odszedł z czynnej służby i został wykładowcą, teraz powraca, by dokończyć śledztwo. Chce schwytać przebiegłego zabójcę lub jego naśladowcę. Pomaga mu nowy partner Jorge "George" Ruiz (Yul Vazquez).

"Wizja mordercy" w reżyserii HENRY'EGO MILLERA i na podstawie scenariusza, który napisał z Tomem Phelanem opowiada o seryjnym mordercy, który jest miłośnikiem sztuk pięknych, opartych na koncepcji anamorfozy. Pomysł na fabułę oraz klimat filmu przywodzą na myśl "Siedem" Davida Finchera. Tu jednak w roli detektywa wystąpił dwukrotnie nominowany do Oscara Willem Dafoe ("Pluton", "Ostatnie kuszenie Chrystusa", "Antychryst"). Kreowany przez niego Stan Aubrey to doświadczony przez życie samotnik w typie bogartowskiego bohatera. Kreśląc jego sylwetkę aktor uwydatnia niejednoznaczność postaci. Partnerują mu Yul Vazquez ("Uciekająca panna młoda", "Bad Boys II", "Wojna światów") oraz Clea DuVall ("21 gramów", "Tożsamość", "Zodiak"). W rolach drugoplanowych wyróżniają się Scott Speedman ("Underworld", "24 dzień", "Xxx 2: Następny poziom") i Peter Stormare ("Szyfry wojny", "Raport mniejszości", "Constantine"). Autorem zdjęć jest Fred Murphy ("Gliniarz z metropolii", "Opętanie", "Przepowiednia"), a muzykę skomponowali Reinhold Heil ("Ziemia żywych trupów", "Zakochany Paryż") i Johnny Klimek ("Jaskinia", "Pachnidło: Historia mordercy").

WASZE OPINIE

arkadius86

liczyłem na nieco więcej czytając opis przed obejrzeniem filmu, ale jakby nie było kreacja Defoe jak najbardziej na poziomie. Co do fabuły to mogłaby być bardziej dynamiczna, ale poza tym film utrzymany w gatunku jakim jest thriller i kiedy trzeba przyprawiał o dreszcze. Warto go zobaczyć

Origami Hunter

Ambiwalentne uczucia. Na początku wciągnął, potem jednak raził naiwnością - niestety wielu scen. Monumentalizm zabójcy, jego projektów i instalacji jest... niewiarygodny(dosłownie). Opieszałość policji wręcz porażająca. Prywata głównego bohatera. e tam... można obejrzeć. Ale bez fajerwerków.

Bartolomeusz

Jakoś mnie nie zachwycił. Intryga była nieźle poprowadzona; do końca nie wiadomo było kim był morderca, ale wszystko szło w takim żółwim tempie, że zamiast trzymać w napięciu, nudził. I to jest w sumie najdziwniejsze gdyż pomysł na "Wizję mordercy" był przyzwoity, tylko wykonanie takie jakieś niemrawe.
WIZJA MORDERCY
reżyseria:
USA, 2007
W Nowym Jorku ma miejsce seria morderstw. Dokonując ich, sprawca ma określoną artystyczną wizję. Ciała ofiar układa w specyficzne układy, które oglądane pod różnymi kątami, wizualizują określone znaczenia.
thriller
WIZJA MORDERCY
3,6 5 1 5