PREMIERA

2006.09.11

CANAL+ PREMIUM

WIZJE

Yogen

Japonia, 2004

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: horror

czas trwania: 91 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Współczesna Japonia. Ayaka (Noriko Sakai) i Hideki (Hiroshi Mikami) Satomi to zwyczajne małżeństwo z kilkuletnim stażem. Pewnego dnia wyruszają w podróż wspólnie ze swoją pięcioletnią córeczką Naną (Hana Inoue).

W czasie jazdy samochodem Hideki chce wysłać wiadomość mailową do pracy, więc zatrzymują się przy budce telefonicznej. Jest wieczór i na pustej drodze nie widać ani ludzi, ani pojazdów. Stojąc w budce Hideki dostrzega strzęp starej gazety. Ku swojemu zdumieniu i przerażaniu odnajduje na stronie artykuł o tragicznej śmierci swojej córki w aucie staranowanym przez ciężarówkę. Wpadek miał miejsce o godzinie 20.00, a na zegarku Hidekiego jest 19.59. Zdesperowany ojciec wybiega z budki, ale w tej samej chwili ciężarówka taranuje jego samochód. Hideki i Ayaka próbują uwolnić z niego Nanę. Niestety dziewczynka jest przypięta pasami, które się zacinają. Auto wybucha i Nana ginie w płomieniach. Zrozpaczeni rodzice nie potrafią ze sobą rozmawiać i rozstają się. Parę lat później Hideki odkrywa, że ma dar przewidywania przyszłości, a nawet może ją zmieniać. Niestety konsekwencje ingerencji w ludzkie przeznaczenie okazują się katastrofalne.

Od czasu sukcesu "The Ring - Krąg" Hideo Nakaty japońskie horrory podbijają publiczność na całym świecie. Powstały nie tylko kontynuacje kultowego filmu, ale też ich wersje hollywoodzkie i szereg innych horrorów zainspirowanych "Kręgiem". "Wizje" NORIO TSURUTY są jednym z takich filmów twórczo czerpiących nie tylko z filmu Nakaty, ale i z całej japońskiej kultury. Reżyser jest też - wspólnie z Noboru Takagi - autorem scenariusza napisanego na podstawie mangi Jiro Tsunody. Przywołanie filmu Nakaty jest nie bezpodstawne, Tsuruta wyreżyserował prequel jego dzieła - "The Ring - Krąg 0. Narodziny". W dorobku ma również inne thrillery takie, jak. "Dark Tales of Japan", "Strach na wróble" czy dwie części "Tale of terror". Tsuruta jest również producentem niektórych swoich filmów. W obsadzie "Wizji" znaleźli się cenieni aktorzy, dobrze znani japońskiej widowni. Wcielający się w postać Hidekiego Hiroshi Mikami grał w takich filmach, jak. "Mishima", "Tokyo Pop" i "Lipstick". Odtwarzająca rolę jego żony Noriko Sakai wystąpiła m.in. w "Klątwie Ju-on 2". W "Wizjach" pojawiają się również: Maki Horikita ("Schowek"), Daisuke Ban (trzy części "The Ring - Krąg"), Kei Yamamoto ("Księżniczka Go") i Kazuko Yoshiyuki ("Imperium namiętności", "Tabu").

WASZE OPINIE

rbodych

film mi sie bardzo podobał mam nadzieje ze znowu zobacze jakis dobry japonski horror :) w canal+

Cas

Oglądałem wcześniej kilka zjatyskich horrorów, które przypadły mi do gustu, ale ten był jakiś dziwny i potwornie nudny...

mefiu

dla mnie jak wiekszosc japoniskich filmów...lipa
WIZJE
reżyseria:
Japonia, 2004
Współczesna Japonia. Ayaka (Noriko Sakai) i Hideki (Hiroshi Mikami) Satomi to zwyczajne małżeństwo z kilkuletnim stażem. Pewnego dnia wyruszają w podróż wspólnie ze swoją pięcioletnią córeczką Naną (Hana Inoue).
horror
WIZJE
4,1 5 1 28