Wkręceni

Polska, 2014

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

Ocena filmu

0.00

Opis

Lekka, przyjemna komedia na Nowy Rok, 5. miejsce w rankingu polskich kinowych hitów 2014 roku. Za kamerą Piotr Wereśniak, w obsadzie: Piotr Adamczyk, Bartosz Opania, Paweł Domagała, Kamilla Baar i Krzysztof Stelmaszyk.

Romantyczny Franek "Franczesko" Szpak (Piotr Adamczyk), narwany Zenobiusz "Fikoł" Kozioł (Bartosz Opania) i niezbyt rozgarnięty kucharz Tomek "Szyja" Zarówny (Paweł Domagała) to przyjaciele od lat. Razem pracują w jednej ze śląskich fabryk samochodów, razem spędzają wolny czas i razem zostają zwolnieni. Franka natychmiast rzuca urodziwa dziewczyna (Katarzyna Glinka), która z zasady nie umawia się z bezrobotnymi. Jako posiadacz najwyższej odprawy, Franczesko postanawia się zabawić i zaprasza kumpli na szalony weekend do Warszawy. Gdy bez grosza przy duszy wracają ze stolicy wypożyczonym samochodem na niemieckich numerach, w szczerym polu kończy im się paliwo. Miejscowy komendant Grygalewicz (Kacper Kuszewski) przez pomyłkę bierze ich za wyczekiwanych inwestorów z Niemiec. Rozpoczyna tym samym lawinę zdarzeń, która wstrząśnie kumplami i całą społecznością malowniczego Zarzecza.

PIOTR WEREŚNIAK, scenarzysta i reżyser "Wkręconych" stoi za sukcesami takich hitów kinowych, jak "Och, Karol 2", "Nie kłam, kochanie" czy "Kiler". Jak napisał na swoim blogu, zrobił ten film "Dla uciechy. Dla rozrywki. Dla widzów" Według niego Polacy bez swoich komedii dziczeją i on postanowił temu zdziczeniu zapobiec. Wyszła mu lekka, przyjemna komedia, która przyciągnęła do kin ponad 840 tysięcy widzów, plasując film na 5. miejscu polskich premier kinowych 2014 roku (lepsze wyniki zanotowali "Bogowie", "Miasto 44", "Jack Strong" i "Pod Mocnym Aniołem"). We "Wkręconych" komediowym talentem błyszczy Piotr Adamczyk, który zaprezentował go wcześniej w takich produkcjach, jak "Testosteron", "Lejdis" czy wcześniejsze filmy Wereśniaka "Och, Karol 2" i "Nie kłam, kochanie". Partnerują mu zaś Bartosz Opania, czyli doktor Latoszek z serialu "Na dobre i na złe" oraz Paweł Domagała, znany m.in. z serialu "Wszystko przed nami" i filmu "Miasto z morza". W kobiety, które tracą dla trzech przystojniaków głowy wcielają się Kamilla Baar, Dominika Kluźniak i Monika Krzywkowska, a w prezydenta Zamościa Mikulskiego - niezawodny Krzysztof Stelmaszyk.

WASZE OPINIE

tajniak

Oglądałem.. jakiś czas temu...dokładnie wtedy jak było to premierą w C+.. Film, który nie wciąga.. zaskakuje..ale nie w sensie pozytywnym, tylko zaskakuje głupotą!! Dobrze,że obejrzałem w tv bo do kina do szkoda czasu i pieniędzy.. nawet złotówki bym nie dał by to obejrzeć :) No i ta pierwsza część pozwoliła mi w decyzji by nie iść na drugą część do kina, na którą namawiała mnie kobieta.. bezskutecznie.. Jak ktoś lubi słabe poslkie komedie to znajdzie coś dla siebie.. dla mnie totalna porażka..

Tufta

Obie części bardzo mi się podobały. Przyznam ,że ubawiłem się zdeczko.To taka miła odskocznia od
katorżniczych ,ciężkich dramatów.

Pio

Dokładnie. Marna kolejna polska komedyjka. Szkoda czasu.
Wkręceni
reżyseria:
Polska, 2014
Lekka, przyjemna komedia na Nowy Rok, 5. miejsce w rankingu polskich kinowych hitów 2014 roku. Za kamerą Piotr Wereśniak, w obsadzie: Piotr Adamczyk, Bartosz Opania, Paweł Domagała, Kamilla Baar i Krzysztof Stelmaszyk.
komedia
Wkręceni
3,6 5 1 135