Alan Markfield

PREMIERA

2014.04.12

CANAL+ PREMIUM

Władza

Broken City

USA, 2013

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller

Ocena filmu

0.00

Opis

Nowojorski policjant Billy Taggart (Mark Wahlberg) zabija na służbie mordercę i gwałciciela. Dzięki pomocy wysoko postawionych urzędników, Taggart zostaje uniewinniony, musi jednak zrezygnować z dalszej pracy w policji.

Mija kilka lat, w trakcie których Taggart jako prywatny detektyw ledwo wiąże koniec z końcem. Gdy burmistrz Nowego Jorku Nicholas Hostetler (Russel Crowe) zwraca się do niego ze zleceniem, Taggart nie może odmówić. Hostetler chce dowodów na to, że jego żona Cathleen (Catherine Zeta-Jones) go zdradza. Sprawa nie jest jednak tak prosta, jak się wydaje. Hostetlera i Taggarta łączy historia i sieć zależności. Obaj dążą do konfrontacji i wygranej. Który z nich wyjdzie obroną ręką z sieci politycznych intryg?

W rolę Taggarta wciela się dwukrotnie nominowany do OSCARA® ("The Fighter", "Infiltracja") Mark Wahlberg. - "Podoba mi się to, że Billy nikogo za nic nie przeprasza. Zrobi wszystko, co będzie musiał, żeby naprawić wyrządzone mu krzywdy. Tęskni za życiem, które kiedyś prowadził, a dochodzenie w sprawie potencjalnej zdrady żony burmistrza oferuje mu szansę odzyskania tego, co niesłusznie utracił" - mówił o swojej postaci Wahlberg. Russel Crowe, zdobywca statuetki Akademii ("Gladiator" ) jako burmistrz Hostetler musiał się zmierzyć z rolą wyrachowanego mężczyzny, który nie ma skrupułów, gdy chce osiągnąć cel. -"Burmistrz Hostetler reprezentuje po części Queens, a po części Wall Street. To zadeklarowany populista, który uwielbia styl życia zarezerwowany wyłącznie dla elit. Wszyscy znamy powiedzenie, że władza korumpuje, ale bardzo ciekawe jest obserwować skorumpowanego człowieka, który uważa, że lekka korupcja dokonywana dla osiągnięcia wyższych celów jest całkowicie usprawiedliwiona". W żonę polityka wciela się zdobywczyni OSCARA® Catherine Zeta-Jones ("Chicago"). Cathleen jest postacią tajemniczą, która wiedzie tylko z pozorów idealne życie. Równie świetnie zbudowane i zagrane we "Władzy" są role drugoplanowe: komisarza Fairbanksa, którego gra Jeffrey Wright oraz głównego oponenta Hostetlera, radnego Jacka Vallianta (w tej roli Barry Pepper). Autorem scenariusza do filmu jest debiutant Brian Tucker. Co ciekawe, w 2008 roku jego dzieło trafiło na słynną czarną listę, na której znajdują się świetne projekty, które nie powinny być zrealizowane. Reżyser filmu ALLEN HUGHES ("Księga ocalenia", "Z piekła rodem") od samego początku był zafascynowany historią pojedynku dwóch silnych mężczyzn: -"(film) zawiera dużo znakomicie przemyślanej akcji, fabularnych przewrotek, a także dynamicznie poprowadzoną narrację, ale najważniejsze jest to, że na piedestale stawia swoich bohaterów".
Władza
reżyseria:
USA, 2013
Nowojorski policjant Billy Taggart (Mark Wahlberg) zabija na służbie mordercę i gwałciciela. Dzięki pomocy wysoko postawionych urzędników, Taggart zostaje uniewinniony, musi jednak zrezygnować z dalszej pracy w policji.
thriller
Władza
3,9 5 1 26