PREMIERA

2011.11.02

CANAL+ PREMIUM

Właściwy facet

The Good Guy

USA, 2009

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia romantyczna

czas trwania: 87 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Tommy Fielding (Scott Porter) jest bystry i przystojny. Mimo młodego wieku, świetnie radzi sobie w świecie wielkiej finansjery jako broker inwestycyjny.

Spotyka się z atrakcyjną i piekielnie ambitną konserwatorką zabytków Beth Vest (Alexis Bledel). Sukcesy zawodowe powodują, że młody makler zdobywa szczery szacunek i sympatię cynicznego szefa, Casha (Andrew McCarthy). Kiedy kluczowy współpracownik Tommy'ego odchodzi do konkurencji, należy jak najszybciej znaleźć odpowiednią osobę na jego miejsce. Szansę dostaje zupełnie niedoświadczony, zahukany komputerowiec i mol książkowy Daniel Seaver (Bryan Greenberg). Tommy bierze go pod skrzydła pokazując, jak powinien się nosić, gdzie bywać i jak podrywać kobiety. Sytuacja komplikuje się, kiedy Daniel, zaczyna spędzać zbyt wiele czasu z poznaną przypadkiem czarującą Beth, która okazuje się dziewczyną Tommy'ego.

Reżyser i scenarzysta "Właściwego faceta" JULIO DEPIETRO, tworząc historię osadzoną w świecie maklerów giełdowych, wiedział o czym pisze. Kiedyś pracował w korporacji, korzystającej z usług firm takich, jak firma Tommy'ego. Od kuchni poznał specyficzne środowisko maklerów i jego kulturę. "Poczułem - wyjaśnia DePietro - że mam doskonałą okazję pokazać je ludziom, dodając jednocześnie komentarz dotyczący kondycji współczesnych relacji międzyludzkich, włączając randkowanie w wielkim mieście widziane z męskiej perspektywy. Chciałem również zachować zabawny i słodki wręcz klimat, różny od dołującej atmosfery kina niezależnego. Zależało mi, by ludzie to obejrzeli i aby im się spodobało". Spodobało się na pewno poczytnemu recenzentowi z "Chicago Sun-Times" Rogerowi Ebertowi, który napisał: ""Właściwy facet" mógłby być denną komedią, lecz ma w sobie to coś, co sprawia, że jest inaczej. Uważnie przygląda się stylowi życia, o który wiele osób mogłoby być bezmyślnie zazdrosnymi".

Dużym atutem filmu jest miła dla oka obsada. W aroganckiego Tommy'ego wcielił się znany z serialu "Friday Night Lights" i melodramatu "Wciąż ją kocham" Scott Porter. Jego kumpla i rywala w jednej osobie gra równie atrakcyjny Bryan Greenberg, bohater "Ślubnych wojen" i "Serce nie sługa", w którym wystąpił u boku Umy Thurman i Meryl Streep. Obaj panowie mają w filmie słabość do pięknej Alexis Bledel, którą widzowie mogą pamiętać przede wszystkim z serialu "Kochane kłopoty". Co ciekawe, aktorka uczyła się języka angielskiego dopiero jako przedszkolak. Wcześniej z matką Meksykanką i ojcem Argentyńczykiem komunikowała się tylko po hiszpańsku. Do ekranowego kręgu przyjaciółek Beth należy Anna Chlumsky, odtwórczyni niezapomnianej roli Vady ze wzruszającego filmu "Moja dziewczyna".

SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE PREMIERY FILMOWE

CZYTAJ BLOGI FILMOWE

OGLĄDAJ MAGAZYN AKTUALNOŚCI FILMOWE

Właściwy facet
reżyseria:
USA, 2009
Tommy Fielding (Scott Porter) jest bystry i przystojny. Mimo młodego wieku, świetnie radzi sobie w świecie wielkiej finansjery jako broker inwestycyjny.
komedia romantyczna
Właściwy facet
4,4 5 1 5