Paramount Pictures

PREMIERA

2006.02.15

CANAL+ PREMIUM

WOJNA NA KOTLETY

Good Burger

USA, 1997

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 92 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Ed (Kel Mitchell) i Dexter (Kenan Thompson) to przyjaciele na dobre i na złe. Pracują w barze szybkiej obsługi Good Burger, ponieważ muszą zarobić na naprawę samochodu swojego nauczyciela, pana Wheata (Sinbad).

Tymczasem na ulicy, przy której stoi Good Burger, powstaje sieć fast foodów Mondo Bar. Jej właściciel pragnie zdobyć monopol na hamburgery w tej części miasta, postanawia więc zniszczyć konkurencyjny bar. Ed i Dexter nie chcą do tego dopuścić i zaczynają walczyć o klientów. Jednak konkurencja, która nie waha się przed nieuczciwymi zagrywkami, nie zamierza się wycofać.

To właśnie dzięki zabawnej "Wojnie na kotlety" publiczność międzynarodowa zwróciła uwagę na reżysera BRIANA ROBBINSA, który wystąpił jako aktor w serialach, takich jak "Pełna chata" czy "Dzieciaki, kłopoty i my", a przez lata prowadził w Ameryce teleturniej dla dzieci Pictionary. Do najbardziej znanych filmów tego reżysera i producenta należą "Luz Blues" (1999) z Jonem Voightem, "Krótka piłka" (2001) z Keanu Reevesem i Diane Lane oraz "Egzamin dojrzałości" (2004) ze Scarlett Johansson. Do "Wojny na kotlety" Robbins zaangażował Kenana Thompsona i Kela Mitchella, z którymi współpracował wcześniej przy reżyserowanych przez siebie serialach, a prywatnie bliskich przyjaciół jeszcze z czasów college'u. Ten popularny komediowo-aktorski duet wystąpił m.in. w serialach "All That" i "Sabrina, nastoletnia czarownica", we własnym programie telewizyjnym "Kenan & Kel" (1996), a także w filmach fabularnych "Two Heads Are Better Than None" (2000) oraz "Rocky i Łoś Superktoś" (2000). Mitchell jest ponadto członkiem grupy M.A.T.F., pojawiał się gościnnie w znanych serialach (m.in. "Nash Bridges"), a popularność zyskał też jako głos olbrzymiego psa Clifforda z dziecięcej kreskówki. Thompson z kolei ma za sobą epizody m.in. w serialach "Felicity" i "Egzamin z życia", a także występy w takich filmach, jak "Waga ciężka" (1995), "Duży, gruby kłamczuch" (2002) ze znanym z "Bezdroży" Paulem Giamattim i "Córka mojego szefa" (2003) z Ashtonem Kutcherem.

WASZE OPINIE

filip król

trochę zwariowana ale dobra komedia

Julia

Strata czasu.nudy!

Kaziutek

Stary żałosny filmik.Canal+ schodzi na psy.Jak odgrzewacie film
nich to będzie coś wartościowego.
WOJNA NA KOTLETY
reżyseria:
USA, 1997
Ed (Kel Mitchell) i Dexter (Kenan Thompson) to przyjaciele na dobre i na złe. Pracują w barze szybkiej obsługi Good Burger, ponieważ muszą zarobić na naprawę samochodu swojego nauczyciela, pana Wheata (Sinbad).
komedia
WOJNA NA KOTLETY
3,9 5 1 31