Wojownicze Żółwie Ninja

Teenage Mutant Ninja Turtles

USA, 2014

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia/akcja/Sci-Fi

Ocena filmu

0.00

Opis

Czwarty pełnometrażowy aktorski film z kultowymi zmutowanymi braćmi, a jednocześnie najbardziej dotychczas dochodowy projekt tej franczyzy.

Nowy Jork lata świetności ma za sobą. Miasto jest terroryzowane przez wyjątkowo mroczną postać - złowieszczego Shreddera i jego Klan Walczących Stóp. Nikt nie jest bezpieczny, ulice rządzą się własnymi prawami, policja jest bezsilna, a politycy w większości skorumpowani. I kiedy wydaje się, że dla nowojorczyków nie ma nadziei, z pomocą zjawiają się cztery Wojownicze Żółwie Ninja - Michaelangelo, Leonardo, Donatello i Rafaello. Bracia uwielbiają objadać się pizzą i leniuchować, ale znakomicie władają wschodnimi sztukami walki i nie godzą się na niesprawiedliwość. Aby uratować miasto i unieszkodliwić Shreddera, łączą siły z dziennikarką April O'Neil i jej kamerzystą Vernem Fenwickiem.

Jednym z producentów filmu jest mistrz kina akcji Michael Bay, stojący za sukcesem blockbusterów, takich jak seria "Transformers", "Armageddon" czy serialu "Piraci". Reżyserem "Wojowniczych Żółwi Ninja" został JONATHAN LIEBESMAN, który ma w dorobku m.in. "Inwazję: Bitwę o Los Angeles" i "Gniew tytanów". Gwiazdą filmu jest Megan Fox, znana m.in. z serii "Transformers". Partneruje jej pięciokrotnie nominowany do nagrody Emmy Will Arnett. Film kosztował około 125 milionów dolarów, przynosząc ponad 477 milionów, stając się najbardziej dochodowym projektem w historii produkcji o żółwiach. Jest to również pierwszy aktorski film o wojowniczych mutantach, w którym pojawia się porucznik Shreddera - Karai, Baxter Stockman i pomocnik April - Vernon Fenwick.

Zmutowane żółwie pod przewodnictwem szczura stały się symbolem popkultury i zawładnęły umysłami młodych ludzi na całym świecie. Ich twórcami są Kevin Eastman i Peter Laird. Pomysł na tak specyficznych bohaterów narodził się w ich głowach w 1983 roku. Rok później został wydany pierwszy komiks, jednak postacie, które pojawiły się tam różnił się od tych, które znamy obecnie, a sam komiks był czarno-biały i mroczny. W 1987 roku powstał pierwszy serial animowany, który doczekał się 10 serii (w sumie 193 odcinków). Potem powstały jeszcze trzy inne seriale (dwa animowane i jeden aktorski). Dorobek żółwi na wielkim ekranie obejmuje aktualnie cztery filmy aktorskie oraz jeden animowany ("Wojownicze Żółwie Ninja" z 2007 roku).

CIEKAWOSTKI:
- W oryginalnej wersji językowej Leonarda dubbinguje Johnny Knoxville, czyli jeden z członków programu MTV "Jackass"
- Przy tworzeniu twarzy bohaterów filmu specjaliści inspirowali się aktorami: Russellem Crowe'em (Leonardo), Clintem Eastwoodem (Rafaello), Leonardem Nimoyem (Donatello), Billem Murrayem (Michelangelo) i Toshiro Mifune (Splinter)
- Charaktery żółwi zostały zaczerpnięte z serialu animowanego (2003-2010): Leonardo jest samurajem, Rafaello brutalnym wojownikiem, Michaelangelo punkiem, a Donatello wynalazcą.
- Klakson w vanie, którym poruszają się żółwie to motyw muzyczny z pierwszej kreskówki "Wojownicze Żółwie Ninja" z 1987 roku
- Premiera "Wojowniczych Żółwi Ninja" Jonathana Liebesmana przypadła na 30. rocznicę powstania pierwszego komiksu
- Megan Fox, Will Arnett, Johnny Knoxville i Whoopi Goldberg wzięli udział w projekcie ze względu na swoje dzieci

WASZE OPINIE

k5ys

Będzie emisja z lektorem tak jak w przypadku Transformersów?
Wojownicze Żółwie Ninja
reżyseria:
USA, 2014
Czwarty pełnometrażowy aktorski film z kultowymi zmutowanymi braćmi, a jednocześnie najbardziej dotychczas dochodowy projekt tej franczyzy.
komedia/akcja/Sci-Fi
Wojownicze Żółwie Ninja
3,4 5 1 44