PREMIERA

2004.11.17

CANAL+ PREMIUM

Wolf's rain

Japonia, 2003

reżyseria:

gatunek: serial animowany

czas trwania: 25 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Od momentu premiery "Wolf's rain" na początku 2003 roku film podbił serca miłośników anime nie tylko w kraju "Kwitnącej Wiśni", ale także na Zachodzie.

Akcja toczy się 200 lat po wielkiej katastrofie i upadku cywilizacji. Ludzie rozproszeni są w niewielkich miastach, oddzielonych od siebie rozległymi obszarami pustki. Wilki zostały uznane za gatunek wymarły. Zwierzęta te jednak przeżyły i zdołały się dobrze zakamuflować: w obecności człowieka przybierają postać ludzką. Przychodzi jednak czas, kiedy mają dosyć życia w ukryciu. Idąc za głosem instynktu starają się odnaleźć drogę do Raju, w którym będą mogli nie chować się przed pełnym nienawiści spojrzeniem ludzi. Kiba, Tsume, Toboe i Hige opuszczają więc coraz mniej przyjazne miasto i odchodzą w nieznane.

"Wolf's rain" ujrzało świat w 2003 roku. Bandai Visual Bones zdecydowało się na rozplanowanie akcji na 30 odcinków - jest to standartowa ilość odcinków w anime. Całość podkreśla dobrze dobrana muzyka, która ładnie współgra z doskonałą kreską. Pomysłodawcami serialu są Bones i Keiko Nobumoto, zaś autorem scenariusza - Keiko Nobumoto.

WASZE OPINIE

kaided

Świetne Anime ! Polecam gorąco. ! Poryczałam się na końcu ;(

Juhashi

Odlotowe. Czytałam Wolfs Rain, ale nigdy nie oglądałam Anime. Dzięki Canal +!!!

Abonentod2000

Do Ludzi opow. za godziny emisjii: "czemu Wolf's Rain jest emitowny w takich dziwnych porach np. 4 50 w Niedzielę, a co najgorsze tak malo razy to pokazujecie chociaz to anime mozna oglądać cały czas" a takto to poprostu dziękuje najwyzszemu, że przynajmniej "wy" wyświetlacie anime chociaż TVP KULTURA też pomyslała wsumie to jeszcze raz dzięki za to anime ktore jest poprostu odjechane w kosmos:)
Wolf's rain
reżyseria:
Japonia, 2003
Od momentu premiery "Wolf's rain" na początku 2003 roku film podbił serca miłośników anime nie tylko w kraju "Kwitnącej Wiśni", ale także na Zachodzie.
serial animowany
Wolf's rain
4,5 5 1 465