2013 Carnival Film & Theatre Limited. ALL RIGHTS RESERVED

PREMIERA

2014.08.01

CANAL+ PREMIUM

Worricker - Drugie starcie

Turks & Caicos

Wlk. Brytania, 2014

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller/dramat sensacyjny

Ocena filmu

0.00

Opis

Druga część trylogii szpiegowskiej Davida Hare'a. W obsadzie znaleźli się m.in.: Bill Nighy, Christopher Walken, Winona Ryder, Helena Bonham Carter, Ralph Fiennes.

Johnny Worricker (Bill Nighy) przez lata pracował jako analityk dla MI5, czyli brytyjskiej Służby Bezpieczeństwa. Jest miłośnikiem jazzu, posiadaczem bogatej kolekcji dzieł sztuki i nieco skromniejszej byłych żon. Po tym, jak odkrył bierność premiera Wielkiej Brytanii (Ralph Fiennes) wobec informacji o torturowaniu więźniów, opuścił szeregi MI5 i ukrył się na brytyjskich wyspach Turks i Coicos. Tam poznaje tajemniczego Curtisa Pelissiera (Christopher Walken) oraz grupę amerykańskich biznesmanów tworzących firmę o nazwie Gladstone. Następnego dnia jeden z nich zostaje zamordowany. Na arenę wkracza rzeczniczka firmy Melanie Fall (Winona Ryder), a Pelissier wyjawia, że jest agentem CIA. Znając tożsamość Worrickera, zmusza go do pomocy w śledztwie w zamian za utrzymanie w tajemnicy miejsca jego pobytu. Trop prowadzi Worrickera do starego wroga, premiera Aleca Beasleya (Ralph Fiennes), ale nie dotarłby tak daleko, gdyby nie pomoc Margot Tyrell (Helena Bonham-Carter), byłej dziewczyny agenta.

"Worricker - Drugie starcie" jest środkową częścią trylogii szpiegowskiej DAVIDA HARE'A. Pierwsza część "Ósma strona" była pokazywana w CANAL+ we wrześniu 2012 roku. Trzecią - "Worricker - Ostateczna rozgrywka" stacja pokaże premierowo w niedzielę, 3 sierpnia 2014 o 21:00.

Twórca trylogii David Hare za kamerą staje rzadko, pracując przede wszystkim piórem lub w teatrach. W 2003 i 2009 roku zdobył nominacje do Oscara i nagrody BAFTA za scenariusz do głośnych "Godzin", a następnie do "Lektora". Pomysł na pierwszą część szpiegowskiej opowieści zrodził się w głowie Hare'a po rozmowie z pracownikiem MI5, z której dowiedział się o konfliktach wewnętrznych i napięciach istniejących w służbach od czasu inwazji na Irak i zamachów bombowych w Londynie w 2005 roku. Stworzył wówczas agenta w służbie Jej Królewskiej Mości Johnny'ego Worrickera, który w przeciwieństwie do amerykańskich kolegów i koleżanek po fachu, jak niezniszczalny Jack Bauer ("Przedz 24 godziny") czy kompulsywna Carrie Mathison ("Homeland"), jest uprzejmym dżentelmenem, kierującym się lekkim optymizmem i niezłomną moralnością. Wcielił się w niego Bill Nighy, aktor świetnie wypadający tak w repertuarze komediowym ("To właśnie miłość", "Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka", "Piraci z Karaibów: Na krańcu świata"), jak i dramatycznym, w którym wykazuje się najczęściej na deskach angielskich teatrów. Za występ w "Ósmej stronie" zdobył nominację do Złotego Globu 2012 (w rywalizacji pokonał go Idris Elba jako "Luther") i zdecydowanie wpłynął na jakość i specyficzny charakter filmu. Na planie partnerują mu m.in. Christopher Walken, Winona Ryder i Helena Bonham Carter oraz znany m.in. z "Listy Schindlera" i z "Angielskiego pacjenta" Ralph Fiennes.

WASZE OPINIE

fotos

Mam pytanie i prośbę o powtórkę pierwszej części,byłem na urlopie.Ewentualnie w C+ na życzenie mógł by się ten mini serial znaleźć.
Pozdrawiam
Worricker - Drugie starcie
reżyseria:
Wlk. Brytania, 2014
Druga część trylogii szpiegowskiej Davida Hare'a. W obsadzie znaleźli się m.in.: Bill Nighy, Christopher Walken, Winona Ryder, Helena Bonham Carter, Ralph Fiennes.
thriller/dramat sensacyjny
Worricker - Drugie starcie
3,5 5 1 8