PREMIERA

2014.08.03

CANAL+ PREMIUM

Worricker - Ostateczna rozgrywka

Salting the Battlefield

Wlk. Brytania, 2014

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller/dramat sensacyjny

Ocena filmu

0.00

Opis

Trzecia i ostania część trylogii szpiegowskiej Davida Hare'a. W obsadzie m.in.: Bill Nighy, Helena Bonham Carter, Ralph Fiennes, Judy Davis, Ewen Bremner, Malcolm Sinclair.

Po ucieczce z wysp Turks i Caicos Johnny Worricker (Bill Nighy) i Margot Tyrell (Helena Bonham Carter) krążą wokół Europy, by uniknąć aresztowania przez MI5. Johnny nawiązuje kontakt z byłym kolegą z agencji Rollo Maverleyem (Ewen Bremner) i prosi go, by upublicznił wiadomości o skorumpowanym premierze Alecu Beasleyu i jego powiązaniach z Stirlingiem Rogersem (Rupert Graves). Tymczasem Margot utrzymuje w tajemnicy kontakt z ciężarną córką Johnny'ego, Julianne (Felicity Jones). Para rozdziela się. Margot zostaje rozpozna w pociągu i musi ukrywać się u ojca Bernarda Towersa (Malcolm Sinclair), przyjaciela Johnny'ego z Cambridge. Worrickerowi udaje się dotrzeć do Londynu i poprzez publikacje w "Independent" doprowadzić do dymisji Rogersa. Z funkcji rezygnuje także premier Beasley, ale okazuje się, że za sznurki w tej rozgrywce pociąga ktoś inny.

"Worricker - Ostateczna rozgrywka" jest trzecią częścią trylogii szpiegowskiej Davida Hare'a. Pierwsza część "Ósma strona" była pokazywana w CANAL+ we wrześniu 2012 roku, kolejna "Worricker - Drugie starcie" w piątek, 1 sierpnia 2014.

Twórca trylogii DAVID HARE za kamerą staje rzadko, pracując przede wszystkim piórem lub w teatrach. W 2003 i 2009 roku zdobył nominacje do Oscara i nagrody BAFTA za scenariusz do głośnych "Godzin", a następnie do "Lektora". Pomysł na pierwszą część szpiegowskiej opowieści zrodził się w głowie Hare'a po rozmowie z pracownikiem MI5, z której dowiedział się o konfliktach wewnętrznych i napięciach istniejących w służbach od czasu inwazji na Irak i zamachów bombowych w Londynie w 2005 roku. Stworzył wówczas agenta w służbie Jej Królewskiej Mości Johnny'ego Worrickera, który w przeciwieństwie do amerykańskich kolegów i koleżanek po fachu, jak niezniszczalny Jack Bauer ("Przedz 24 godziny") czy kompulsywna Carrie Mathison ("Homeland"), jest uprzejmym dżentelmenem, kierującym się lekkim optymizmem i niezłomną moralnością. Wcielił się w niego Bill Nighy, aktor świetnie wypadający tak w repertuarze komediowym ("To właśnie miłość", "Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka", "Piraci z Karaibów: Na krańcu świata"), jak i dramatycznym, w którym wykazuje się najczęściej na deskach angielskich teatrów. Za występ w "Ósmej stronie" zdobył nominację do Złotego Globu 2012 (w rywalizacji pokonał go Idris Elba jako "Luther") i zdecydowanie wpłynął na jakość i specyficzny charakter filmu. Na planie partnerują mu m.in. ponownie Helena Bonham Carter, Saskia Reeves, Judy Davis, Ewen Bremner oraz znany m.in. z "Listy Schindlera" i z "Angielskiego pacjenta" Ralph Fiennes.

WASZE OPINIE

gabrysia994

Czy ktoś mógłby powiedzieć jaka to piosenka z reklamy
tego filmu ? Teraz leciał zwiastun na canal + i kurcze nie
mogę znaleźć tytułu tej piosenki :( Proszę o pomoc :)

asdam

Zastanawiam się po co płacić za Canal+, bo na pewno nie za takie ... Za dużo tych słabych filmów na Canal+, w dodatku w niedzielny wieczó

jneumann

Film, który zapamiętam jako wielką pomyłkę, dla
studentów jakich filmów nie należy robić !
Worricker - Ostateczna rozgrywka
reżyseria:
Wlk. Brytania, 2014
Trzecia i ostania część trylogii szpiegowskiej Davida Hare'a. W obsadzie m.in.: Bill Nighy, Helena Bonham Carter, Ralph Fiennes, Judy Davis, Ewen Bremner, Malcolm Sinclair.
thriller/dramat sensacyjny
Worricker - Ostateczna rozgrywka
5,0 5 1 1