Universal

PREMIERA

2008.12.13

CANAL+ PREMIUM

WPADKA

Knocked Up

USA, 2007

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia romantyczna

czas trwania: 124 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Allison Scott (Katherine Heigl) jest ambitną dziennikarką, wspinającą się energicznie po szczeblach kariery. Pewnego dnia otrzymuje propozycję objęcia posady prezenterki stacji telewizyjnej E!.

Uszczęśliwiona ofertą pracy na wymarzonym stanowisku, postanawia uczcić sukces wypadem do klubu. Nocne szaleństwo ma nieoczekiwane konsekwencje - osiem tygodni później Allison dowiaduje się, że jest w ciąży. Postanawia odszukać mężczyznę, z którym feralnego wieczoru wylądowała w łóżku. Okazuje się nim Ben Stone (Seth Rogen), zdziecinniały nieudacznik, prowadzący serwis internetowy z rozbieranymi zdjęciami gwiazd. Chociaż Ben nie wydaje się dobrym materiałem na ojca, Allison postanawia dla dobra dziecka podjąć próbę wspólnego życia. Nie jest to jednak łatwe, bo przyszłych rodziców dzieli zbyt wiele.

"Wpadka" w lekki sposób opowiada o konsekwencjach jednego wieczoru, który odmienia życie dwojga przypadkowych ludzi - dynamicznej i pewnej siebie dziennikarki oraz pozbawionego ambicji "wiecznego chłopca". Historia narodziła się w głowie producenta, scenarzysty i reżysera JUDDA APATOWA, który w ciągu kilku lat zdołał ugruntować swoją pozycję specjalisty od inteligentnych, acz nierzadko szokujących komedii obyczajowych. Już jako reżyser telewizyjny Apatow zabłysnął talentem do snucia opowieści o ludziach, mierzących się z kłopotliwymi życiowymi sytuacjami. Debiutem kinowym filmowca był znany widzom "40-letni prawiczek", od którego rozpoczęła się także wielka kariera Steve'a Carella, późniejszego zdobywcy Złotego Globu za rolę w serialu "Biuro". Po sukcesie "40-letniego prawiczka" Apatow stanął ponownie za kamerą 2 lata później. Do "Wpadki" sam napisał scenariusz i wcielił się w jednego z producentów filmu. W wywiadach przyznawał, że do stworzenia postaci niezdarnego Bena Stone'a zainspirował go komik Seth Rogen, z którym współpracował na planie m.in. "40-letniego prawiczka". Naturalnie filmowiec powierzył tę rolę właśnie Rogenowi, znanemu kinomanom m.in. z "Donnie Darko", komedii Kevina Smitha "Zack i Miri kręcą porno" czy "Boskiego chilloutu". Widzowie pamiętają Rogena m.in. z komedii "Ja, ty i on" z Owenem Wilsonem. Przy realizacji "Wpadki" Apatow miał większy problem z obsadą roli ambitnej Allison Scott. Po tym, jak propozycję wcielenia się w młodą dziennikarkę odrzuciła Anne Hathaway, media spekulowały, że angaż może trafić do Jennifer Love Hewitt, Kate Bosworth, Lindsay Lohan lub Portii de Rossi. Ostatecznie rola przypadła Katherine Heigl, aktorce która popularność zawdzięcza w głównej mierze występowi u boku Gerarda Depardieu w filmie "Tata i małolata" oraz udziałowi w popularnym serialu "Roswell: W kręgu tajemnic". Katherine zagrała także m.in. w telewizyjnym cyklu "Chirurdzy" i sportowej komedii "Olimpiada".

"Wpadka" zebrała sporo pozytywnych recenzji. Magazyn "Variety" określił komedię Apatowa jako "wybuchowo zabawną", a tygodnik "Time" przypisał powodzenie filmu jego lekko skandalizującemu humorowi obyczajowemu. W tym samym roku, w którym "Wpadka" trafiła do kin Judd Apatow zajął pierwsze miejsce w rankingu 50 najmądrzejszych ludzi w Hollywood sporządzonym przez "Entertainment Weekly".

WASZE OPINIE

kenzo

luzik film :)

szewol

Dla mnie ok, polecam ;)

jacoutie

Na poczatku moze sie wydawac wulgarny, niesmaczny i ordynarny. Prawie mnie odstraszyl. W efekcie okazal sie przeurocza historia prorodzinna, pelna optymizmu, nadziei i wiary w ludzi.
WPADKA
reżyseria:
USA, 2007
Allison Scott (Katherine Heigl) jest ambitną dziennikarką, wspinającą się energicznie po szczeblach kariery. Pewnego dnia otrzymuje propozycję objęcia posady prezenterki stacji telewizyjnej E!.
komedia romantyczna
WPADKA
4,3 5 1 60