Paramount Pictures

PREMIERA

2005.12.04

CANAL+ PREMIUM

WREDNE DZIEWCZYNY

Mean Girls

USA, 2004

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 93 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Cady Heron (Lindsay Lohan) ma 16 lat. Całe życie mieszkała wraz z rodzicami-zoologami w Afryce. Teraz musi stawić czoła miejskiej dżungli, bo państwo Heron postanawiają przeprowadzić się do Ameryki.

Rodzina zamieszkuje w małym miasteczku niedaleko Chicago. Cady szybko przekonuje się, że w szkole panują zasady nie mniej bezwzględne, niż wśród afrykańskich drapieżników. Dziewczyna już pierwszego dnia poznaje niekoronowaną królową szkolnych korytarzy - Reginę George (Rachel McAdams), która od razu zaznacza swoje "terytorium". Regina przewodzi "lateksom" - grupie dziewczyn, które mają w szkole największe powodzenie. Przynależność do tej elitarnej formacji jest marzeniem każdej nastolatki, ale Cady ani myśli poddawać się presji. W dodatku zakochuje się w Aaronie Samuelsie (Jonathan Bennett), który do niedawna był chłopakiem Reginy. Między dziewczynami rozpoczyna się otwarta wojna. Obydwie nie przebierają w środkach i wkrótce w ich konflikt angażuje się cała szkoła.

"Wredne dziewczyny" to kolejna przebojowa komedia twórcy "Zakręconego piątku" - MARKA WATERSA ("Uwaga: Ocenzurowane przez rodziców", "Jak w niebie"). Laureatka nagrody Emmy - Tina Fey ("Saturday Night Live") oparła swój scenariusz na bestsellerze Rosalind Wiseman "Queen Bees and Wannabees: Helping Your Daughter Survive Cliques, Gossip, Boyfriends and Other Realities of Adolescence". Rolę Cady powierzono wschodzącej gwieździe hollywoodzkich produkcji Lindsay Lohan. Aktorka zdobyła dużą popularność jeszcze jako nastolatka dzięki filmom "Nie wierzcie bliźniaczkom" (Young Artist Award), "Zakręcony piątek" (MTV Movie Award, Teen Choice Award) oraz serialowi "Inny świat". W postać jej filmowej antagonistki wcieliła się pochodząca z Kanady Rachel McAdams, która ma w dorobku "Gorącą laskę", "Pamiętnik" i "Polowanie na druhny". Interesująco wypada też ścieżka dźwiękowa filmu, na której znalazły się przeboje m.in. Katy Rose, Blondie czy hiphopowo-rockowego Boomkata. Oryginalną muzykę skomponował stały współpracownik Watersa - Rolfe Kent ("Zakręcony piątek", "Schmidt" w reżyserii Alexandra Payne'a). W 2004 Lindsay Lohan otrzymała za swoją rolę Teen Choice Award. Rok później wyróżniono ją oraz cały zespół aktorski nagrodami MTV Movie. Film zdobył też BMI Film Music Award za muzykę Rolfe'a Kenta.

WASZE OPINIE

kamila21.

Cudowny,kolorowy,nieglupi.Warto wydac na DVD w wersji z lektorem.

Gary

czemu nie ma powtórki ? :(

ITI

Polskie tłumacznie strasznie zniekształca znaczenie. Lepiej oglądać w oryginalne, wtedy wyłapuje się humor, który jest w tym filmie.

Warto zobaczyć, ciekawy film.
WREDNE DZIEWCZYNY
reżyseria:
USA, 2004
Cady Heron (Lindsay Lohan) ma 16 lat. Całe życie mieszkała wraz z rodzicami-zoologami w Afryce. Teraz musi stawić czoła miejskiej dżungli, bo państwo Heron postanawiają przeprowadzić się do Ameryki.
komedia
WREDNE DZIEWCZYNY
4,6 5 1 281