PREMIERA

2002.08.18

CANAL+ PREMIUM

WRÓĆ DO MNIE

Return to me

USA, 2000

reżyseria:

obsada: , ,

Obsada filmu

gatunek: melodramat

czas trwania: 111 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Uwodzicielska, zrealizowana w najlepszym stylu opowieść o spotkaniu kobiety i mężczyzny - w rolach głównych David Duchovny i Minnie Driver.

Bob (David Duchovny) jest architektem z Chicago szczęśliwie żonatym z Elizabeth (Joely Richardson), pracownicą Lincoln Park Zoo. Również w Chicago mieszka Grace (Minnie Driver), młoda kobieta z poważną wadą serca - na tyle poważną, że jedynie rychły przeszczep może uratować jej życie. Kiedy Elizabeth ginie w tragicznym wypadku, Grace otrzymuje upragnione serce i wymyka się wyrokowi śmierci. Wraca do pracy w rodzinnej, włosko-irlandzkiej restauracji O'Reilly's na starym mieście i codziennie dziękuje w modlitwach dawcy, który uratował jej życie. Rok później spotyka Boba, który do O'Reilly's wpada, żeby coś zjeść i zakochuje się w nim od pierwszego wejrzenia. Z wzajemnością. Jest między nimi chemia, której sami nie potrafią zrozumieć - aż do momentu, kiedy Grace orientuje się, że w jej piersi bije serce zmarłej żony Boba.

"Ten uroczy film, który zmusza do porzucenia cynizmu na progu kina, mógłby powstać w 1955 roku, a główne role zagrać mogliby Doris Day i James Stewart" - pisał o "Wróć do mnie" Roger Ebert, który uważał, że głównym atutem filmu jest to, że w wyjątkowo prawdziwy sposób pokazuje uczucie między kobietą i mężczyzną. "Najistotniejsze w tego typu historiach jest to, żeby widzom zależało na szczęściu zakochanych. Żeby troszczyli się o to, czy oni będą razem. To bardzo rzadkie - Hunt się udało!" - dodawał. BONNIE HUNT, doświadczona aktorka znana szerokiej widowni dzięki roli matki w dwóch filmach o bernardynie Beethovenie, dzięki "Wróć do mnie" z powodzeniem mogła zadebiutować jako reżyserka. Wcześniej stworzyła aktorskie kreacje w takich filmach, jak "Rain Man", "Zielona Mila" czy "Jerry Maguire". Od 1995 roku występuje też w produkowanym przez siebie serialu "The Bonnie Hunt Show", w którym gra reporterkę nowej stacji telewizyjnej WBDR. Bonnie Hunt, choć angażuje się w każdą warstwę show-biznesu (jest aktorką, scenarzystką, producentką i teraz również reżyserką) z wykształcenia jest... pielęgniarką. Medyczne zainteresowania są zresztą żywe w rodzinie Hunt - jej brat jest lekarzem w Michael Reese Hospital w Chicago i to właśnie dzięki niemu część zdjęć dotyczących choroby Grace mogło powstać właśnie tam. Restaurację O'Reilly's zagrała z kolei popularna w Chicago restauracja i tawerna Twin Anchors, jedna z najstarszych w mieście. Choć Hunt chciała, żeby Boba zagrał George Clooney, ten odmówił z powodu innych zobowiązań, a rolę ostatecznie przyjął David Duchowny. Towarzyszyła mu świetna Minnie Driver, w której Amerykanie zakochali się, kiedy wcieliła się w Benny z kultowego "W kręgu przyjaciół" Pata O'Connora. Później Driver zdobyła nominację do Oscara za rolę w "Buntowniku z wyboru" i zachwyciła międzynarodową krytykę rolą w "Hazardziście" Richarda Kwietniewskiego, gdzie zagrała u boku samego Philipa Seymoura Hoffmana.
WRÓĆ DO MNIE
reżyseria:
USA, 2000
Uwodzicielska, zrealizowana w najlepszym stylu opowieść o spotkaniu kobiety i mężczyzny - w rolach głównych David Duchovny i Minnie Driver.
melodramat
WRÓĆ DO MNIE
4,3 5 1 23