Gutek Film. All rights reserved.

PREMIERA

2014.08.05

CANAL+ PREMIUM

Wspaniała

Populaire

Francja, 2012

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

Ocena filmu

0.00

Opis

Osadzona w latach 50. XX wieku, bardzo dobrze przyjęta zarówno we Francji jak i na świecie komedia o dziewczynie z małego miasteczka, która staje się mistrzynią szybkiego pisania na maszynie.

W 1958 roku zajęcie dające możliwość podróży i przygód, o którym śnią wszystkie nowoczesne dziewczyny, to praca sekretarki. Piękna i pełna wdzięku 21-letnia Rose (Déborah François) marzy, by uciec z małego miasteczka i znaleźć taką właśnie posadę. Szansę daje jej ambitny i przystojny Louis Échard (Romain Duris). W jego firmie dziewczyna odkrywa swój wyjątkowy talent do szybkiego pisania na maszynie. Rose staje do konkursów, najpierw krajowych, potem światowych. I zdobywa nie tylko tysiące wielbicieli, ale także serce szefa.

"Wspaniała" jest debiutem reżyserskim RÉGISA ROINSARDA. Oryginalny, francuski tytuł filmu "Populaire" pochodzi od nazwy maszyny do pisania firmy Japy, która jest używana w filmie. To właśnie ta firma w latach 50. XX wieku organizowała zawody w szybkim pisaniu na maszynie, które poziomem emocji nie ustępowały ceremonii rozdania Oscarów czy wyborom Miss Universe. - "Wspaniała" ma urok starych komedii romantycznych, a emocje jak w najlepszych sportowych widowiskach - pisano o filmie w Le Parisien po premierze. W rolach głównych wystąpiła gwiazda francuskiego kina Romaina Duris ("W rytmie serca", "Smak życia"), któremu partneruje Bérénice Bejo, znana z oscarowego "Artysty" i Déborah François, laureatka Cezara dla najbardziej obiecującej młodej aktorki oraz odtwórczyni głównej roli żeńskiej w nagrodzonym Złotą Palmą "Dziecku" braci Dardenne.

WASZE OPINIE

pedro

Francuzi z wszystkiego potrafią nakręcić film. Pomysł by napisać scenariusz o młodej dziewczynie, która chce zostać sekretarką wydaje się bardzo prosty. Jeśli dodamy do tego zawody w pisaniu na maszynie i lata 50-te wygląda to inaczej. "Wspaniała" to dość przewidywalna komedia romantyczna, którą dobrze się ogląda. Film dla wszystkich.
Wspaniała
reżyseria:
Francja, 2012
Osadzona w latach 50. XX wieku, bardzo dobrze przyjęta zarówno we Francji jak i na świecie komedia o dziewczynie z małego miasteczka, która staje się mistrzynią szybkiego pisania na maszynie.
komedia
Wspaniała
3,8 5 1 18