PREMIERA

2010.08.18

CANAL+ PREMIUM

WSTĄŻKA

gatunek: krótki metraż

Ocena filmu

0.00

Opis

W ramach SuperDeseru WSTĄŻKA prezentowane będą filmy krótkometrażowe:" Wstążka" oraz "Serce Amosa Kleina", "Grabarze".

WSTĄŻKA
(Le Ruban), Francja, 2009, 4'

Chiny, wczesne lata sześćdziesiąte. Rozwścieczony tłum pastwi się nad bogatym "zdrajcą narodu". Młoda dziewczyna rozpoznaje w nim mężczyznę, w którym się podkochuje. Przerażona, nie wie, jak się zachować.

SERCE AMOSA KLEINA
Dania/Francja/Holandia/Izrael, 2008, 14'39"
reżyseria: Michal Kranot, Uri Kranot

Film ukazuje dzieje Amosa Kleina nawiązując do przełomowych wydarzeń w izraelskiej historii. Fikcyjna postać Kleina stanowi archetyp osoby skorumpowanej przez władzę. Jako dziecko musi podporządkować się wojskowej dyscyplinie, dorastając wyzbywa się dziecięcych słabości, a wraz z nimi współczującego serca. Działania i wybory podejmowane przez Amosa Kleina określają nie tylko jego charakter, ale również opisują społeczeństwo, które go ukształtowało. Film jest alegorią utraty niewinności i umiejętności współodczuwania.
Obraz wyświetlany między innymi na festiwalu w Clermont-Ferrand, Brukseli, Barcelonie, Wiedniu, Aix-en-Provence.

GRABARZE
(Grobari), Polska, 2008, 08'29"
reżyseria: Bartek Cierlica

W lipcu 1995 roku w małej miejscowości uzdrowiskowej Srebrenica na południowym krańcu Bośni i Hercegowiny doszło do największego ludobójstwa w Europie od czasów II wojny światowej. "Grabarze" to refleksja autora na temat najbardziej mrocznego rozdziału historii byłej Jugosławii.
Film otrzymał nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Autorów Obrazu "Camerimage", na przeglądzie "Łodzią po Wiśle" oraz wyróżnienie za zdjęcia na Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film"w Koszalinie.
WSTĄŻKA
W ramach SuperDeseru WSTĄŻKA prezentowane będą filmy krótkometrażowe:" Wstążka" oraz "Serce Amosa Kleina", "Grabarze".
krótki metraż
WSTĄŻKA