PREMIERA

2014.10.20

CANAL+ PREMIUM

Wszystkie kobiety Mateusza

Polska, 2012

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

Ocena filmu

0.00

Opis

Komedia Artura Więcka na podstawie książki "Aniołek" Beaty Pawlak. W obsadzie m.in. Krzysztof Globisz, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Agata Kulesza.

Mateusz Kłos (Krzysztof Globisz) był artystą, hulaką, a przede wszystkim wielbicielem kobiet. Umarł dławiąc się ością ryby, ale nawet po śmierci kontynuuje podboje miłosne, nawiedzając we śnie mieszkanki swojego miasteczka i spełniając ich najskrytsze marzenia. Dzięki Mateuszowi, niedostrzegane przez mężów kobiety odnajdują chęć do życia i pewność siebie. Tymczasem wdowa, Karolina (Teresa Budzisz-Krzyżanowska), postanawia uporządkować rzeczy po zmarłym mężu i natrafia na rozliczne dowody jego zdrad. Postanawia zerwać z dawnym życiem i zacząć wszystko od nowa.

W rolę tytułowego Mateusza wcielił się Krzysztof Globisz ("Jasminum", "Pora umierać"). Oprócz partnerującego mu Jerzego Treli ("Trick", "Być jak Kazimierz Deyna"), na ekranie pojawia się m.in. Agata Kulesza ("Róża", serial "Krew z krwi"), Teresa Budzisz-Krzyżanowska ("Ziemia obiecana", "Wenecja"), Anna Romantowska ("Przesłuchanie", "Skrzydlate świnie") i Anna Seniuk (serial "Czterdziestolatek", "Europa, Europa"). Muzykę do filmu napisał Leszek Możdżer, a autorem zdjęć jest Adam Sikora, laureat Orła za Najlepsze zdjęcia do "Czterech nocy z Anną" i zdobywca Złotych Lwów na festiwalu filmowym w Gdyni za "Essential Killing". Film powstał na podstawie książki Beaty Pawlak "Aniołek". Autorka kiedyś pracowała w "Gazecie Wyborczej". - ...napisała książkę i wyruszyła w świat - przez Bliski Wschód aż do Bali. Tam zginęła w zamachu terrorystycznym. Jest jedyną ofiarą, której ciała nie odnaleziono, a zidentyfikowano je tylko na podstawie śladu DNA. Gdzieś z boku, na parapecie został jej paszport. Ona sama jakby... wyparowała. Zniknęła w zaświatach? A może gdzieś żyje? O tym przecież jest jej książka: o przenikaniu między światami żywych i umarłych - mówił w wywiadzie producent filmu Witold Bereś.
Wszystkie kobiety Mateusza
reżyseria:
Polska, 2012
Komedia Artura Więcka na podstawie książki "Aniołek" Beaty Pawlak. W obsadzie m.in. Krzysztof Globisz, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Agata Kulesza.
komedia
Wszystkie kobiety Mateusza
3,5 5 1 4