PREMIERA

2007.06.01

CANAL+ PREMIUM

WSZYSTKIE NIEWIDZIALNE DZIECI

All the Invisible Children

Francja/Włochy, 2005

, , , , , , ,

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat

czas trwania: 116 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Tanza (nowela Mehdi Charefa), mieszkaniec jednego z krajów Afryki, był kiedyś świadkiem brutalnego mordu na swojej rodzinie. Jako 12-latek dołączył do armii bojowników o wolność, ale choć umie zdetonować bombę, w głębi serca marzy o chodzeniu do szkoły i zabawach z kolegami.

Uroą (nowela Emira Kusturicy), cygański chłopiec, po 3 latach wychodzi z zakładu dla nieletnich. Teraz musi wrócić do ojca, którego żyje z okradania innych. Uroą nie chce takiego życia, ale niestety nie ma też wielkiego wyboru. Blanca (nowela Spike'a Lee) to z kolei nastolatka z Brooklynu, która dowiaduje się, że została zarażona HIV przez swoich uzależnionych od narkotyków rodziców. Joao (Francisco Anawake) i Bilu (Vera Fernandez) z noweli Katii Lund to dwójka bezdomnych dzieci, które walczą o przetrwanie na ulicach Sao Paulo. Reżyserka pokazuje ich zadziwiający optymizm, kiedy zbierają puszki i papier, by je potem sprzedać czy transportują za pieniądze uliczne kramy. Jonathan (David Thewlis) z noweli wyreżyserowanej przez Ridleya Scotta i jego córkę - Jordan Scott, jest fotoreporterem wojennym, który nie umie znaleźć sobie miejsca w dorosłym życiu z powodu traumy, którą przeżył w dzieciństwie. Ciro (nowela Stefano Veneruso) mieszka w Neapolu, gdzie utrzymuje się z drobnych kradzieży. Poznajemy go kiedy wraz z kolegą rzuca się na przechodnia, aby ukraść mu zegarek. Song Song i Cat (nowela Johna Woo) to dwie małe dziewczynki, które dzieli status społeczny. Cat jest uboga, Song Song żyje w dostatku, choć bez radości. Dziewczynki łączą podobne marzenia, dzięki którym uciekają od smutnego życia.

"Wszystkie niewidzialne dzieci" to wyjątkowy hołd mistrzów kina złożony dzieciom żyjącym na peryferiach świata i społeczeństwa. Obraz, składający się z siedmiu nowel, powstał pod patronatem UNICEFu, a swoją światową premierę miał podczas festiwalu w Wenecji. Do projektu zaproszeni zostali jedni z najciekawszych współczesnych reżyserów. "Dzięki temu projektowi mogę pokazać, co dzieje się z dziećmi w Serbii, w tej części świata na pograniczu Wschodu i Zachodu" - mówił na konferencji prasowej EMIR KUSTURICA, laureat Srebrnego Niedźwiedzia (za "Arizona Dream"), 4 nagród w Cannes (w tym Złotej Palmy za "Underground") i 4 wyróżnień w Wenecji (m.in. Złotego Lwa za "Czy pamiętasz Dolly Bell?"). Każdy film opowiada historię dziecka pochodzącego z innego zakątka świata, ale wszystkie pokazują z bolesną szczerością, jak okrutne potrafi być życie najmłodszych nawet dziś, w XXI wieku. Dwukrotnie nagradzany w Cannes MEHDI CHAREF, reżyser i pisarz z Algierii, porusza tak aktualny dziś temat dzieci-żołnierzy. O obdarzonych niezwykłą fantazja bezdomnych dzieciach z Sao Paulo opowiedziała z kolei KATIA LUND, reżyserka rozgrywającego się w brazylijskich fawelach teledysku Michaela Jacksona "They don't care about us" i współreżyserka obsypanego nagrodami "Miasta Boga". RIDLEY SCOTT zwraca uwagę na wpływ naszego dzieciństwa na późniejsze życie. Scott, twórca "Gladiatora", "Królestwa niebieskiego" czy nagrodzonego w Cannes "Pojedynku" (1977) po raz pierwszy pracował na planie ze swoją córką, JORDAN SCOTT, początkującą reżyserką. W projekcie udział wziął także wielokrotnie nagradzany na międzynarodowych festiwalach SPIKE LEE oraz JOHN WOO, specjalista od azjatyckiego kina akcji ("Byle do jutra", "Był sobie złodziej"), który we "Wszystkich niewidzialnych dzieciach" pokazał całkiem nowe oblicze. Film zawiera też nowelę STEFANO VENERUSO, początkującego reżysera włoskiego, który miłości do filmu nauczył się od wuja, przedwcześnie zmarłego w 1994 roku na zawał włoskiego twórcy Massimo Troisiego, pamiętanego za wspaniałą, ostatnią zresztą, kreację w "Listonoszu".

WASZE OPINIE

uxwuolbssxj

IiPjox <a href="http://pqwikupbegnc.com/">pqwikupbegnc</a>, [url=http://oswfxougthet.com/]oswfxougthet[/url], [link=http://gqbhcwiejhuc.com/]gqbhcwiejhuc[/link], http://eedzocthlofr.com/

kobieta niepowazna

...kuje w serce na powaznie,
warto miec husteczki higieniczne pod reka:)

kobieta niepowazna

porazajaca prawda o zyciu dzieci na ziemi...
doskonaly film...
WSZYSTKIE NIEWIDZIALNE DZIECI
Francja/Włochy, 2005
Tanza (nowela Mehdi Charefa), mieszkaniec jednego z krajów Afryki, był kiedyś świadkiem brutalnego mordu na swojej rodzinie. Jako 12-latek dołączył do armii bojowników o wolność, ale choć umie zdetonować bombę, w głębi serca marzy o chodzeniu do szkoły i zabawach z kolegami.
dramat
WSZYSTKIE NIEWIDZIALNE DZIECI
4,4 5 1 25