PREMIERA

2009.10.28

CANAL+ PREMIUM

WUDU BAYOU

gatunek: seria filmów krótkometrażowych

Ocena filmu

0.00

Opis

Od początku istnienia jednym ze stałych punktów zainteresowania CANAL+ jest krótki metraż. Stacja od lat z uwagą obserwuje wszystko, co interesujące w światowej produkcji shortów.

Śledzi pracę najlepszych studiów produkcyjnych, jak m.in. Aardman Animation, a poprzez najbardziej prestiżowe festiwale, takie jak Cannes, Berlin, Annecy, Clermond Ferrand, Oberhausen czy Kraków, również tendencje występujące w poszczególnych krajach. Do emisji wybierane są najciekawsze i najhojniej nagradzane tytuły, zarówno fabuły, dokumenty, jak i animacje. W selekcji CANAL+ kieruje się także tematem, formą realizacji i nowatorskimi pomysłami filmowców, którzy często stawiają pierwsze kroki w zawodzie właśnie poprzez krótki metraż.

Ostatnie październikowe wydanie SuperDeseru zostanie okraszone solidną dawką czarnego humoru. Tuż przed nadchodzącym Halloween zapraszamy na 5 krótkich historii z dreszczykiem.

WOODOO
(VooDoo), Francja, 2007, 2 min.
reżyseria: Romain Baudy, Ludovic Bouancheau, Liane Cho Han, Yann Le Gall, Marietta Ren, Sebastien Wojda Zabawna animacja o poszukiwaczach skarbu w Ameryce Południowej, którzy padają ofiarą własnej chciwości i praktyk wudu.

WUDU BAYOU
(Voodoo Bayou), Meksyk, 2007, 6 min.
reżyseria: Javier Gutierrez
Ugryziona przez porażonego prądem komara laleczka wudu ożywa w pewnej chatce na mokradłach. Zdaje sobie sprawę, że została wykorzystana jako narzędzie zła i próbuje uciec spod władzy wiedźmy.

DZWONNIK
(Bellringer)
Szwajcaria, 2007, 4 min.
reżyseria: Dustin Rees
Dzwonnik nadaje rytm codziennym czynnościom mieszkańców osady. Na odgłos dzwonu dzieci wybiegają na podwórze by pograć w piłkę, młoda para wchodzi do kościoła by wziąć ślub, kondukt żałobny zmierza na cmentarz, gdzie ma odbyć się pogrzeb. Jedna drobna zmiana w ustalonym porządku prowadzi do nieprzewidzianego rozwoju wydarzeń.

MARZENIA BĄBLI
(Fantaisie in Bubblewrap)
USA, 2007, 4 min.
reżyseria: Arthur Metcalf
Oryginalne spojrzenie na krótkie życie bąbli w arkuszu folii do pakowania.

TELEZAKUPY U DOKTORA MORI
(Dr Mori's Teleshopping)
Grecja, 2008, 6 min.
reżyseria: Spiros Jacovides
Doktor Mori, japoński psycholog, sprzedaje najnowszy cud techniki - wyjątkowy, rewolucyjny, automatyczny zestaw do harakiri dla całej rodziny.
WUDU BAYOU
Od początku istnienia jednym ze stałych punktów zainteresowania CANAL+ jest krótki metraż. Stacja od lat z uwagą obserwuje wszystko, co interesujące w światowej produkcji shortów.
seria filmów krótkometrażowych
WUDU BAYOU