DreamWorks

PREMIERA

2004.01.05

CANAL+ PREMIUM

WYBRAŃCY OBCYCH: PONAD NIEBEM

Taken

USA, 2002

, , , ,

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film science-fiction

czas trwania: 84 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Wyprodukowana z rozmachem przez Stevena Spielberga 10-odcinkowa opowieść o kontaktach z UFO kilku pokoleń trzech amerykańskich rodzin.

Na tle ostatniego półwiecza z dziejów Stanów Zjednoczonych toczy się historia o pozaziemskich przybyszach, tajnych rządowych projektach, miłości, nienawiści i strachu. Jej początki sięgają czasów II wojny światowej, kiedy jeden z bohaterów - pilot Russel Keys (Steve Burton) - został zestrzelony nad terytorium Niemiec, po czym odnaleziono go we Francji. Parę lat później w Roswell dochodzi do tajemniczej katastrofy powietrznej, skutki której bada pułkownik Owen Crawford (Joel Gretsch). W tym samym czasie w życie kolejnej filmowej postaci, Sally Clark (Catherine Dent), wkracza tajemniczy mężczyzna. Niecodzienne wydarzenia z życia trojga bohaterów zaważą na losów ich dzieci i wnuków.

Serial STEVENA SPIELBERGA, nazywany przez krytyków najlepszą telewizyjną produkcją od czasu "Kompanii braci", łączy fikcję i mniej lub bardziej udokumentowane fakty z historii kontaktów ludzi i istot pozaziemskich. Przy jego realizacji wykorzystano najnowocześniejsze efekty specjalne. Wśród reżyserów niecodziennego serialu są m.in. TOBE HOOPER (twórca słynnych horrorów tj. "Duch", "Teksańska masakra piłą łańcuchową" czy serii tv "Opowieści z krypty"), TOM WRIGHT (seriale tv: "Z Archiwum X", "Anioł ciemności") czy SERGIO MIMICA-GEZZAN (asystent reżysera przy "Wyborze Zofii", "Liście Schindlera", "Szeregowcu Ryanie" czy "Raporcie mniejszości"). Warto zwrócić też uwagę na obsadę, w której znaleźli się znakomici aktorzy charakterystyczni tj.: Michael Moriarty ("Szalona odwaga", seriale "Czynnik PSI", "Law & Order"), Ryan Hurst ("Szeregowiec Ryan", "Regulamin zabijania"), Joel Gretsch ("Nazywał się Bagger Vance", "Raport mniejszości"), Catherine Dent ("The Majestic", serial "Świat gliniarzy"), Heather Donahue ("Blair Witch Project"), Julie Benz ("Lepiej być nie może", serial "Buffy - postrach wampirów"), James McDaniel ("Malcolm X", serial "Nowojorscy gliniarze") oraz - w roli narratorki serii - 8-letnia Dakota Fanning ("Sam", "Dziewczyna z Alabamy").

WASZE OPINIE

silme

No cóż, skoro już 8 odcinków obejrzałam, to chyba mogę powiedzieć, że ogólnie mi się bardzo podoba.
Co prawda nie lubię pokazywania Obcych w filmie, bo niby dlaczego mieliby być małymi szarymi ludzikami? W ogóle niby dlaczego mieliby być w ogóle podobni do ludzi??? Nie podejrzewam, żeby byli też formą życia opartą na związkach węgla... a już na pewno nie mieli takich samych warunków ewolucji... ci z Men in black byli bartdziej wiarygodni ;-))

hmmm chyba zboczyłam z tematu

w każdym razie do mnie najbardziej trafia właśnie brak wartkiej akcji i trochę filozofujące podejście do tematu

Sergio

Na górze tej strony, którą właśnie czytasz, po prawej stronie pod zdjęciem masz godziny emisji.

Rafal

Jestem podobnego zdania jak Qler. Jednak mysle ze to wszystko sie jeszcze rozkreci.
Ps. Moglby mi ktos dobrze poinformowany odpowiedziec na pytanie kiedy bedzie nastepny odcinek ? Bo z tym Canal+ to nigdy nic nie wiadomo odkad nie przysylaja programu... :( Z gory dziekuje za odpowiedz
WYBRAŃCY OBCYCH: PONAD NIEBEM
USA, 2002
Wyprodukowana z rozmachem przez Stevena Spielberga 10-odcinkowa opowieść o kontaktach z UFO kilku pokoleń trzech amerykańskich rodzin.
film science-fiction
WYBRAŃCY OBCYCH: PONAD NIEBEM
5,0 5 1 2