PREMIERA

2009.09.16

CANAL+ PREMIUM

WYKOLEJENI

2008

gatunek: seria filmów krótkometrażowych

Ocena filmu

0.00

Opis

Od początku istnienia jednym ze stałych punktów zainteresowania CANAL+ jest krótki metraż. Stacja od lat z uwagą obserwuje wszystko, co interesujące w światowej produkcji shortów.

Śledzi pracę najlepszych studiów produkcyjnych, jak m.in. Aardman Animation, a poprzez najbardziej prestiżowe festiwale, takie jak Cannes, Berlin, Annecy, Clermond Ferrand, Oberhausen czy Kraków, również tendencje występujące w poszczególnych krajach. Do emisji wybierane są najciekawsze i najhojniej nagradzane tytuły, zarówno fabuły, dokumenty, jak i animacje. W selekcji CANAL+ kieruje się także tematem, formą realizacji i nowatorskimi pomysłami filmowców, którzy często stawiają pierwsze kroki w zawodzie właśnie poprzez krótki metraż.

WYKOLEJENI
(Die Schiefe Bahn), Niemcy, 2008, 10 min.
reżyseria: Jim Lacy, Kathrin Albers
Idąc za przykładem Wielkiej Brytanii rząd Niemiec postanawia sprywatyzować swoją kolej państwową. Pracownicy kolei mają trudności z przystosowaniem się do nowej sytuacji.

CZYNNIK DRUGORZĘDNY
(Facteur Mineur), Francja, 2008, 6 min.
reżyseria: Marc Czerwiec, Arnaud Joli, Geoffrey Skrajewski, Francois Ruiz
Listonosz dowozi do kopalni postanowienie o jej zamknięciu, ale górnicy buntują się i nie chcą przerwać pracy.

JUTRO
(Demain), Francja, 2008, 4 min.
reżyseria: Christoph Alenda
Animacja rysunkowa o kacie we Francji, który traci pracę. Fantazjuje na temat tego, jak mógłby wyglądać jego ostatni dzień przy obsłudze gilotyny.

PAN COK
(Monsieur Cok), Francja, 2008, 9 min.
reżyseria: Frank Dion
Pan Cok jest właścicielem dużej fabryki bomb. Chcąc pomnożyć zyski i zwiększyć wydajność, postanawia zastąpić pracowników robotami. Jednemu z robotników trudno pogodzić się z tą decyzją...

WASZE OPINIE

lnfLLjneGIttANpzSX

Smxv4i <a href="http://zlqwwdktgndj.com/">zlqwwdktgndj</a>, [url=http://nsdbpdbzwocb.com/]nsdbpdbzwocb[/url], [link=http://lozmhrqucfvg.com/]lozmhrqucfvg[/link], http://hqfxnhwkddck.com/
WYKOLEJENI
2008
Od początku istnienia jednym ze stałych punktów zainteresowania CANAL+ jest krótki metraż. Stacja od lat z uwagą obserwuje wszystko, co interesujące w światowej produkcji shortów.
seria filmów krótkometrażowych
WYKOLEJENI