Wypisz, wymaluj... miłość

Words and Pictures

USA, 2013

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: romans/komediodramat

Ocena filmu

0.00

Opis

Juliette Binoche i Clive Owen w sporze o wyższość obrazu nad słowem.

Jack (Clive Owen) i Dina (Juliette Binoche) pracują w jednej szkole - on uczy literatury, ona malarstwa. On, niespełniony literacki talent, od lat nie może wydać książki. Próbuje znaleźć spełnienie w redagowaniu szkolnej gazetki i próbach oderwania uczniów, których nazywa androidami od smartfonów. Nie stroni od alkoholu i nie potrafi nawiązać więzi z dorosłym synem, który wpędza go w poczucie winy. Ona, ceniona malarka włoskiego pochodzenia, z powodu choroby maluje coraz rzadziej. Oboje są niespełnieni i nieszczęśliwi. Zainspirowany pojawieniem się w szkole Diny, Jack rzuca jej wyzwanie. Mają udowodnić podopiecznym, co jest ważniejsze: słowa czy obrazy. Dina przystępuje do rywalizacji, jednak szybko okazuje się, że ją i Jacka więcej łączy niż dzieli. Ciekawostką jest, że wszystkie obrazy Diny Delsanto pokazane w filmie zostały namalowane przez Juliette Binoche.

WASZE OPINIE

pedro

Przepiękny film... Historia dwóch jakże różnych osób. On jest nauczycielem literatury, do tego alkoholikiem, po przejściach, zaś ona ciężko chorą malarką, uczącą sztuki. Oboje rywalizują ze sobą. Tłem konfliktu jest sztuka, ale też wzajemne relacje. Co jest ważniejsze słowo, czy obraz? Kto ma rację a kto nie? Czy ludzie o skrajnych poglądach i postawach życiowych mogą się kochać, przyjaźnić? Jak zachowają się krytycznych sytuacjach uczniowie?
Zobaczcie, bo warto. W filmie wykorzystano świetne dialogi. Brawa należą się też Juliette Binoche i Clive Owenowi za stworzenie świetnych kreacji. Podczas ich dyskusji, kłótni, aż iskrzy. Polecam!
Wypisz, wymaluj... miłość
reżyseria:
USA, 2013
Juliette Binoche i Clive Owen w sporze o wyższość obrazu nad słowem.
romans/komediodramat
Wypisz, wymaluj... miłość
2,9 5 1 9