NBC Universal

PREMIERA

2009.09.03

CANAL+ PREMIUM

Wysokie obcasy

Tacones Lejanos / High Heels

Hiszpania, 1991

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: komediodramat

czas trwania: 112 min

Ocena filmu

0.00

Opis

"Wysokie obcasy" w reżyserii Pedro Almodóvara to historia trudnych relacji między córką a matką, których losy ponownie się splatają po latach. Film nominowany był do Złotego Globu.

Rebeca (Victoria Abril) jest młodą mężatką. Pełne zawodowych i osobistych sukcesów życie to jednak tylko pozory; jej związek przechodzi poważny kryzys, dręczą ją koszmary z dzieciństwa. Jako dziecko rzadko doświadczała matczynej miłości i opieki, gdyż zajęta karierą aktorską i kochankami Becky del Paramo (Marisa Paredes) nie zwracała uwagi na córkę. Najwyraźniejsze wspomnienie z dzieciństwa to stukot obcasów matki wychodzącej z domu. Po 15 latach losy kobiet ponownie się krzyżują.

PEDRO ALMODÓVAR to jeden z najbardziej cenionych hiszpańskich reżyserów ostatnich dekad. Jego twórczość, choć początkowo budziła duże kontrowersje, obecnie zbiera laury na najważniejszych festiwalach filmowych. W bogatym dorobku reżysera znajdują się dobrze znane polskiej widowni takie tytuły, jak "Kobiety na skraju załamania nerwowego", "Zwiąż mnie!", "Kika", "Kwiat mego sekretu", "Wszystko o mojej matce", "Porozmawiaj z nią" czy "Volver". Odtwarzające w "Wysokich obcasach" główne role Marisa Paredes i Victoria Abril to jedne z ulubionych aktorek Almodóvara. Do jego muz należy również nominowana do Oscara za rolę w "Volver" Penelope Cruz. Obecnie Almodóvar kończy prace nad filmem "La piel que habito" ("The Skin I Live In"), który oparty jest na powieści Thierry'ego Jonqueta "Tarantula". W jednej z głównych ról wystąpi Marisa Paredes. Premiera światowa zapowiadana jest na wrzesień 2011 roku.

WASZE OPINIE

kobieta niepowazna

film ponadczasowy, bedzie zyl bez konca, kino, ktore nie moze sie znudzic nawet po 20 latach

art1970

Dobry film. Biorąc jednak pod uwage pozostałe z kolekcji tego reżysera, co znacząco podnosi "poprzeczkę", ten film wypada średnio. Przede wszystkim jak dla mnie był przewidywalny, co obniża moją ocenę. Pomimo tego polecam, bo to jak zawsze kawałek dobrego, europejskiego kina.

Słońce Peru

[quote villemo napisała 04.09.2009 17:46]
uwielbiam i łyżkami zajadam.
[/quote]

Wysokie obcasy ? Nie lepiej je nosić, a łyżkami zajadać lody walnilowe ?

A film muszę obejrzeć - może "stary" Almodovar bardziej mnie przekona niż "nowy".
Wysokie obcasy
reżyseria:
Hiszpania, 1991
"Wysokie obcasy" w reżyserii Pedro Almodóvara to historia trudnych relacji między córką a matką, których losy ponownie się splatają po latach. Film nominowany był do Złotego Globu.
komediodramat
Wysokie obcasy
4,8 5 1 34