PREMIERA

2006.07.29

CANAL+ PREMIUM

WYSPA CIENIA

Alone in the Dark

Kanada/Niemcy/USA, 2005

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film akcji/science-fiction

czas trwania: 95 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Edward Carnby (Christian Slater) jest byłym agentem tzw. "Biura 713", które zajmuje się zjawiskami paranormalnymi. Obecnie Carnby na własną rękę prowadzi śledztwo w sprawie śmierci swojego przyjaciela, który w tajemniczych okolicznościach zginął na Wyspie Cienia.

Aby rozwikłać zagadkę, były agent udaje się na wyspę, gdzie rezydencję ma rodzina Mortonów, która - według Carnby'ego - jest w jakiś sposób związana ze śmiercią jego przyjaciela. Spotyka tam swoją byłą dziewczynę Aline (Tara Reid), zdolną antropolog, która na wyspę trafiła w zupełnie innym celu. Mimo to decyduje się pomóc Carnby'emu w odnalezieniu mordercy. W trakcie poszukiwań oboje odkrywają, że przeciwnik, z którym przyjdzie im się zmierzyć, najprawdopodobniej przybywa z samego piekła.

"Wyspa Cienia" to ekranizacja znanej gry komputerowej "Alone in the Dark". Reżyser filmu, UWE BOLL, który porzucił rodzinne Niemcy dla Hollywood, to zresztą znany specjalista od filmowych adaptacji komputerowych hitów. W ten sposób powstały m.in. "Dom śmierci" (2003), "BloodRayne" (2005), a na rok 2007 planowany jest już obraz "In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale" (adaptacja gry "Dangeon Siege"). Główną rolę w "Wyspie cienia" Boll powierzył Christianowi Slaterowi. Aktor, który po roli w "Imieniu róży" Jeana-Jacquesa Annauda okrzyknięty został złotym dzieckiem Hollywood (miał wówczas 15 lat), szybko zaprzepaścił swoją szansę, popadając w częste konflikty z prawem, a także nadużywając alkoholu i narkotyków. Swoje najważniejsze role stworzył w takich filmach, jak "Więcej czadu" (1990) Allana Moyle'a, "Prawdziwy romans" (1993) Tony'ego Scotta czy "Wywiad z wampirem" (1994) Neila Jordana. Jego kariera załamała się, kiedy po raz kolejny - tym razem na dłużej - trafił do aresztu. Został oskarżony o pobicie swojej dziewczyny Michelle Jonas i zranienie policjanta podczas zatrzymania, za co skazano go na trzy miesiące pozbawienia wolności. Slater opuścił czołówkę amerykańskich aktorów i stracił zaufanie większości hollywoodzkich producentów. Obecnie odbudowuje powoli swój artystyczny wizerunek grając w wielu niskobudżetowych filmach i koprodukcjach.

W "Wyspie Cienia" Slaterowi towarzyszy Tara Reid, która - podobnie jak on - karierę w show-biznesie zaczynała już jako dziecko. W szkole aktorskiej dla dzieci uczyła się m.in. z Sarah Michelle Gellar i Macaulay'em Culkinem, a w telewizji pracę zaczynała od teleturnieju dla dzieci "Child's Play" w kanale CBS. Reid zagrała m.in. rozkapryszoną żonę milionera w "Big Lebowski" (1998) braci Coenów i bałamuconą przez cynicznego uwodziciela Marci w "Szkole uwodzenia" (1999) Rogera Kumble'a. Największą popularność przyniosła jej jednak rola Vicky Lathum w głośnej komedii "American Pie, czyli sprawa dowcipna" (1999) Paula Weitza i jej sequelu "American Pie 2"(2001).

Na ścieżce dźwiękowej filmu znalazły się nagrania takich zespołów, jak Mnemic, The Supernatural Boogies, Deathstars i Nightwish oraz hit "Seven Seconds" Neneh Cherry i Youssou N'Doura. Wytwórnia muzyczna Nuclear Blast za prawa do soundtracku zapłaciła 30 tysięcy dolarów, aby móc promować swoje zespoły.CHRISTIAN SLATER

Christian Slater naprawdę nazywa się Christian Michael Leonard Hawkins. Jest rodowitym Nowojorczykiem. Przyszedł na świat 18 sierpnia 1969 roku. Na życie w showbiznesie był niejako skazany od dziecka - jego ojciec Michael Hawkins jest aktorem, a matka Mary Jo Slater pracuje przy castingach do seriali telewizyjnych i produkcji kinowych. Już w wieku siedmiu lat Slater zagrał epizod w telenoweli "One Life To Live", gdzie za kompletowanie obsady była odpowiedzialna właśnie jego matka. Parę lat później zadebiutował na deskach teatralnych w "The Music Man". Pierwszy występ na scenie okazał się na tyle udany, że zaowocował angażami do kolejnych spektakli. Kilkunastoletni Slater występował na Broadwayu w takich klasycznych sztukach, jak "Makbet" czy "David Copperfield". Jednocześnie kontynuował karierę na małym ekranie ("Tales from the Darkside", "The Equalizer", "Prawnicy z Miasta Aniołów"). Na początku lat 80. zadebiutował w kinie. Już jeden z pierwszych filmów - "Imię róży" - przyniósł mu dużą popularność. Niestety Slater prywatnie w niczym nie przypominał grzecznego chłopca, którego zwykle kreował na ekranie. Jego zamiłowanie do całonocnych zabaw, alkoholu i narkotyków wywoływało kolejne skandale. Producenci coraz mniej chętnie angażowali krnąbrnego aktora. Jego talent przyciągał jednak do kin publiczność. W kolejnych latach Slater wystąpił w przebojowych filmach takich, jak: "Mistrz deskorolki", "Czarodziej", "Młode strzelby II", "Więcej czadu", "Robin Hood: Książę złodziei" czy "Gangsterzy". Boom jego popularności przypadł na połowę lat 90., gdy powstały obrazy "Prawdziwy romans", "Jimmy Hollywood", "Wywiad z wampirem", "Morderstwo pierwszego stopnia", "Tajna broń", "Usłane różami" i "Julian Po". W 1995 roku Slater znalazł się na liście magazynu "Empire" 100 Najbardziej Seksownych Gwiazd w Historii Kina. Rok później zadebiutował jako reżyser filmem "Museum of Love". Sukcesom na ekranie towarzyszyły porażki w życiu osobistym i kolejne skandale obyczajowe (w tym 2-miesięczny pobyt w więzieniu za zranienie policjanta). Jego popularność jednak nie słabnie - nakręcił filmy takie, jak.: "Ukryta prawda", "300 mil do Graceland", "Paparazzi", "Szyfry wojny" czy "Łowcy umysłów". Prywatnie jest ojcem dwójki dzieci ze związku z Ryan Haddon, z którą jest obecnie w separacji.

WASZE OPINIE

red

takiego go...na dano nie ogladalem. Jak sie skonczyl nie wiem.Wystarczylo mi 15 minut.

jamarta

Za bardzo sie czuje w tym filmie gre komputerowa, niestety. A Slater ma w sobie potencjal na twardziela kina akcji - milo mi to stwierdzic.

Nighthawk

Film jako film (akcja/przygoda) jest bardzo dobry chociaż można było bardziej dopracować efekty specjalne, a poza tym nie ma niemal żadnego dokładniejszego zwiazku z fabułą gry
WYSPA CIENIA
reżyseria:
Kanada/Niemcy/USA, 2005
Edward Carnby (Christian Slater) jest byłym agentem tzw. "Biura 713", które zajmuje się zjawiskami paranormalnymi. Obecnie Carnby na własną rękę prowadzi śledztwo w sprawie śmierci swojego przyjaciela, który w tajemniczych okolicznościach zginął na Wyspie Cienia.
film akcji/science-fiction
WYSPA CIENIA
3,1 5 1 41