PREMIERA

2010.05.02

CANAL+ PREMIUM

WYSPA DINOZAURA 2

Urmel voll in Fahrt/Impy's Wonderland

Niemcy, 2008

,

gatunek: film animowany

czas trwania: 81 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Mały dinozaur Dino mieszka na wulkanicznej wysepce Tikiwu i podobnie jak inne zwierzęta - pedantyczna świnka Tusia, pingwin Pingus, jaszczur Maniek oraz ptaszor Ptasiek - nauczył się ludzkiego języka w szkole założonej przez ekscentrycznego profesora Tibbertona.

Głównym zajęciem zwierzęcej ferajny jest gra w siatkówkę plażową i urządzanie imprez urodzinowych. Podczas jednej z nich Dino dostaje w prezencie od przyjaciół małą pandę. Milutka Babu od razu zyskuje ogromną sympatię i uwielbienie wszystkich mieszkańców wyspy. Mały dinozaur, który był dotychczas w centrum zainteresowania, czuje się zazdrosny. Tymczasem na Tikiwu pojawia się impresario Barnaba, który szuka dinozaura do największego parku rozrywki na świecie. Skuszony perspektywą sławy i życia w blasku jupiterów, Dino ucieka z wyspy. Na statek Barnaby dostaje się jako pasażer na gapę również panda Babu, która odkrywa, że dinozaur został zakuty w kajdany i natychmiast organizuje misję ratunkową.

Seria 12 książek autorstwa Maksa Krusego o przygodach Dina została sprzedana w ponad 3 milionach egzemplarzy na całym świecie, stała się klasyką literatury dziecięcej, a w 2000 roku Niemiecka Akademia Literatury Dziecięcej przyznała pisarzowi nagrodę za całokształt twórczości. Stworzony blisko 40 lat temu Dino to ostatni żyjący dinozaur. Zielony, wesoły, a często złośliwy prehistoryczny gad jest psotny i ciekawski, uwielbia dobrze się bawić i doskonale gra w siatkówkę. Autorami "Wyspy dinozaura 2" są ci sami filmowcy, którzy zrealizowali w 2006 roku część pierwszą: reżyserzy i producenci REINHARD KLOOSS i HOLGER TAPPE oraz scenarzyści Oliver Huzly i Sven Severin. Klooss ma na koncie takie obrazy, jak "Go Trabi Go" 1 i 2 (1989, 1992), "Książę waleczny (1997), "Asterix i Obelix kontra Cezar" (1999), "Śmiertelny układ" (2000), "Buffalo Soldiers" (2001) i "Polowanie na króliki" (2003). Dina, gwiazdę widowiska kukiełkowego słynnego teatru lalkowego "Augsburger Puppenkiste", poznał pod koniec lat 60. Przy realizacji pierwszej "Wyspy dinozaura" twórcom najbardziej zależało na tym, aby nie zatracić oryginalnego charakteru bohaterów i przesłania książek Maksa Krusego. Pracując przy kontynuacji wyzwaniem stało się wymyślenie takiej historii, która dałaby pole do popisu współczesnej animacji komputerowej. Główny bohater różni się od tego sprzed lat, ewoluuje, stając się na swój sposób nowoczesny. Do fabuły wprowadzono też nową postać, która zwiększa dramatyzm historii. "Wyspa dinozaura 2" jest atrakcyjniejsza pod każdym względem od części pierwszej. Poza bardziej rozbudowaną i wciągającą fabułą, jest tu więcej humoru i dopracowanych rozwiązań technicznych. Na uwagę zasługuje widowiskowy zjazd na deskorolce w gęstej dżungli, podróże kolejką górską i pojedynki karate w szkockim zamczysku, gdzie 500-letni duch Eddie gra na dudach.

WASZE OPINIE

Bartolomeusz

Koszmarnie słaba, nudna i rozwlekła animacja. Dzieci na pewno będą
usatysfakcjonowane, ale w większość dorosłych wyłączy po dziesięciu minutach.

gbpsary

Super bajka , wciągnęła nie tylko moje dzieciaki ale i również mnie , Polecam można miło spędzić czas przed tv z rodziną
WYSPA DINOZAURA 2
Niemcy, 2008
Mały dinozaur Dino mieszka na wulkanicznej wysepce Tikiwu i podobnie jak inne zwierzęta - pedantyczna świnka Tusia, pingwin Pingus, jaszczur Maniek oraz ptaszor Ptasiek - nauczył się ludzkiego języka w szkole założonej przez ekscentrycznego profesora Tibbertona.
film animowany
WYSPA DINOZAURA 2
5,0 5 1 1