Wyspa zaginionych

Hierro

Hiszpania, 2009

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: thriller

czas trwania: 85 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Hierro, odludna hiszpańska wysepka na Atlantyku. María (Elena Anaya) decyduje się spędzić tu wakacje wraz z pięcioletnim synkiem Diego. Podczas rejsu promem chłopiec znika w tajemniczych okolicznościach.

Długie i intensywne poszukiwania malca nie dają rezultatu. Jakiś czas później María zostaje wezwana na Hierro przez policję. Kobiecie ma zostać przedstawione do identyfikacji ciało dziecka. Okazuje się, że zwłoki nie należą do jej syna, a María dowiaduje się, że w tym samym czasie co Diego na wyspie zaginął inny chłopiec. Kobieta postanawia podjąć własne śledztwo i wyjaśnić tajemnice, jakie skrywa ten odizolowany od świata skrawek ziemi.

Wielbiciele hiszpańskiego kina grozy, których nie brak od czasu sukcesów takich tytułów, jak "Labirynt fauna", "Sierociniec" i "[REC]", z pewnością nie będą zawiedzeni "Wyspą zaginionych". Pełnometrażowy debiut GABE IBÁÑEZA nie tylko fascynuje typową iberyjską aurą, lecz także budzi skojarzenia z klasyką psychologicznego thrillera - "Psychozą" Alfreda Hitchcocka, "Lśnieniem" Stanleya Kubricka czy też "Matnią" i "Wstrętem" Romana Polańskiego.
"Wyspa zaginionych" jest także prawdziwym popisem aktorskim odtwórczyni głównej roli Eleny Anayi, znanej z filmów Pedra Almódovara ("Porozmawiaj z nią", "Skóra, w której żyję"). "Jako María przyjmuje na siebie brutalny i karzący wyrok losu" - mówi o kreacji swej gwiazdy Gabe Ibáñez. "Tworzy niezapomnianą postać, wciągając nas w podróż pełną strachu, szaleństwa i przemocy". Równie ważna jest w tym nastrojowym filmie rola, jaką "odgrywa" sama wyspa. Hierro to miejsce tyleż urokliwe, co tajemnicze - najmniejsza z Wysp Kanaryjskich, najdalej wysunięty na południe skrawek Europy. "To efektowny zakątek świata, znacznie odbiegający od jakichkolwiek stereotypów wizualnych; wyspa obdarzona wielką, wyczuwalną siłą" - przekonuje reżyser. "Niepokojące "nigdzie", gdzie czujesz się zagubiony i bezradny. Gdzie rodzą się twoje najgorsze obawy. Gdzie twoje koszmary przybierają realny kształt". Niepokojąca aura, wielka tajemnica, umiejętnie stopniowane napięcie - to podstawowe atuty "Wyspy zaginionych", którą uznać można za nietuzinkowy thriller dla wymagającego widza. Podobne zdanie wygłaszali krytycy, w tym Rob Nelson z magazynu "Variety", który zachwalał obraz słowami: "Profesjonalna produkcja, która na każdym kroku sugeruje, że o Gabe Ibáñeza upomni się wkrótce Hollywood".

SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE PREMIERY FILMOWE

CZYTAJ BLOGI FILMOWE

OGLĄDAJ MAGAZYN AKTUALNOŚCI FILMOWE

WASZE OPINIE

GAZO

Jaki thriller?? Nie ma thrillerów po których moja żona ryczy jak bóbr. Świetny, prosty, piękny film o matczynej miłości choć nieco pokazanej z innej perspektywy. Niezła muzyka, super zdjęcia i piękne krajobrazy. POLECAM.

Blue-Grey

Ta piękna wyspa zasługuje na mądrzejszy film. [spoiler= ] A już myślałem, że facet prowadzi eksperymentalną uprawę bananów na ludzkich prochach... [/spoiler]

rass

Hierro - kamienista wyspa na Kanarach, może dla ekstremalnych turystów warto tam pojechać, ale na pewno nie zasiadać po nocy do oglądania tego filmu. Mimo histerii na ekranie - strata czasu.
Wyspa zaginionych
reżyseria:
Hiszpania, 2009
Hierro, odludna hiszpańska wysepka na Atlantyku. María (Elena Anaya) decyduje się spędzić tu wakacje wraz z pięcioletnim synkiem Diego. Podczas rejsu promem chłopiec znika w tajemniczych okolicznościach.
thriller
Wyspa zaginionych
4,5 5 1 15