Fox

PREMIERA

2009.01.26

CANAL+ PREMIUM

WYSTRZAŁOWE DZIEWCZYNY

Bad Girls

USA, 1994

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: western

czas trwania: 95 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Miasteczko w stanie Kolorado, czasy podboju Dzikiego Zachodu. Pewien nazbyt natarczywy klient próbuje pocałować pracującą w miejscowym saloonie Anitę (Mary Stewart Masterson). W jej obronie staje koleżanka Cody Zamora (Madeleine Stowe) i po chwili trup brutala jest dowodem dla sądu.

Mężczyzna okazuje się pułkownikiem armii, Cody nie może więc uniknąć odpowiedzialności. Skazana na powieszenie, zostaje jednak uratowana przez Anitę i dwie inne dziewczyny, Eileen (Andie MacDowell) i Lilly (Drew Barrymore). We cztery postanawiają uciec do Oregonu, by tam podjąć z banku oszczędności Cody, kupić farmę i rozpocząć nowe życie. Rusza za nimi dwóch detektywów z osławionej agencji Pinkertona. Tymczasem na bank, w którym Cody przechowuje ciężko zarobione 12 tysięcy dolarów napada jej stary kumpel Kid Jarrett (James Russo) i pozbawia ją oszczędności. Wściekłe dziewczyny postanawiają odzyskać pieniądze, choćby przyszło im gonić Kida i jego bandę na koniec świata.

"Wystrzałowe dziewczyny" są westernem nietypowym. Role pierwszoplanowe przejęła w nim bowiem płeć piękna. W filmach opiewających dzieje Dzikiego Zachodu "kobiety upadłe", choć nie tylko, pojawiały się zawsze, zepchnięte były jednak na dalszy plan i stanowiły jedynie tło dla dzielnych kowbojów. Krytyka odebrała więc "Wystrzałowe dziewczyny" jako "western feministyczny", sławiący ducha i spryt płci niekoniecznie słabej. Role dziarskich kowbojek przypadły nie byle komu. Na ekranie pojawia się bowiem Madeleine Stowe ("Ostatni Mohikanin", "12 małp", "Impostor - Test na człowieczeństwo"), Mary Stuart Masterson ("Smażone zielone pomidory", "Dogtown"), Andie MacDowell ("Seks, kłamstwa i kasety wideo", "Dzień świstaka", "Cztery wesela i pogrzeb") oraz Drew Barrymore ("Aniołki Charliego", "Od wesela do wesela"). Reżyser JONATHAN KAPLAN zdobył wielką sławę kilka lat później jako autor i producent bijącego rekordy popularności serialu telewizyjnego "Ostry dyżur".

WASZE OPINIE

lola333

nie jest tu napisane ze wszystkie były prostytutkami
jedna z nich w pewnym momencie mówi
" Nie miałam poważania jako żona, nie miałam poważania jako wdowa, miałam poważanie jako dziwka "

masster.mk

do villemo i nie tylko: uwierz mi, że ten fil akurat nie jest rekordzistą w sferze starości... to jest chyba jedyny minus c+, że puszcza non stop powtórki filmów, a premier nie jest dużo, poza tym jestem katowany później powtórkami tego filu przez okrągły miesiac, na pewno i dłużej. C+ przesadza, naprawdę. Gdybym, nie był zagorzałym fanem piłki nożnej to w życiu c+ nie zainstalowałbym we własnym domu. Nie zmienia to faktu, że posiadając tą platformę też mam czasem ochotę oglądnąć jakiś film, lecz jak najdzie mnie ochota to albo leci gniot tak jak "wystrzałowe dziewczyny", bądz setna powtórka american pie - naga mila, lejdis,testosteron, strzelec, transformers, the simpsons - the movie. Czemu tak jest ? Nie mówię, że lecą same gnioty, absolutnie nie są i filmy godne polecenia, ale przesadzacie z tymi powtórkami ! Sądzę iż to nie jest tylko moja opinia.

majsterek

W filmie spotykamy cztery kobiety i jeszcze kilku dość ważnych tu mężczyzn. To trochę za dużo i w efekcie o nikim nie dowadujemy się niczego ciekawego. Jednak wszystkie te postacie tworzą dość standardową scenariuszową układankę, malowaną czarną lub białą barwą.
WYSTRZAŁOWE DZIEWCZYNY
reżyseria:
USA, 1994
Miasteczko w stanie Kolorado, czasy podboju Dzikiego Zachodu. Pewien nazbyt natarczywy klient próbuje pocałować pracującą w miejscowym saloonie Anitę (Mary Stewart Masterson). W jej obronie staje koleżanka Cody Zamora (Madeleine Stowe) i po chwili trup brutala jest dowodem dla sądu.
western
WYSTRZAŁOWE DZIEWCZYNY
3,4 5 1 20