PREMIERA

2008.08.23

CANAL+ PREMIUM

WZGÓRZA MAJĄ OCZY 2

The Hills Have Eyes 2

USA, 2007

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: horror

czas trwania: 86 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Młodzi żołnierze, przebywający z misją na pustyni, stają się celem zamieszkującej te tereny morderczej rodziny mutantów-kanibali.

Niedoświadczony oddział Gwardii Narodowej dostaje pierwszą misję, która ma być jednocześnie ich chrztem bojowym. Mają za zadanie dostarczyć sprzęt dla naukowców zajmujących się badaniami nad energią atomową na pustyni w Nowym Meksyku. Po dotarciu na miejsce nie zastają żywej duszy, co słusznie budzi ich niepokój. Uwagę żołnierzy zwraca sygnał alarmowy nadawany z pobliskich gór. Oddział wyrusza na wzgórza, nie zdając sobie sprawy, że zamieszkujący to miejsce klan zmutowanych ludożerców wybrał młodych gwardzistów na cel kolejnego ataku. Bestie planują zapewnić przetrwanie swojego gatunku, dzięki wchodzącym w skład oddziału kobietom. Dla kurczącej się w szybkim tempie grupy żołnierzy staje się oczywiste, że broń, którą dysponują, nie jest wystarczającą obroną przed wiedzionymi morderczym instynktem mutantami.

Kiedy w 1977 roku Wes Craven nakręcił "Wzgórza mają oczy", był zaledwie dobrze zapowiadającym się twórcą kina grozy, ale opowieść o żyjącej na pustyni rodzinie mutantów szybko zyskała status kultowej i otworzyła reżyserowi drogę do dalszej kariery. Dziś Craven jest niekwestionowaną legendą gatunku. Odnowił podupadające kino grozy za sprawą "Koszmaru z ulicy Wiązów" i trylogii "Krzyk", w której szydzi z oczywistych i przewidywalnych prób straszenia widza.

Odświeżony po blisko 30 latach przez Alexandre'a Aja film "Wzgórza mają oczy" podbił serca kolejnego pokolenia miłośników horrorów, a jego sukces skłonił twórców do nakręcenia sequela. O napisanie scenariusza tym razem poproszono samego Wesa Cravena, który podjął się zadania wspólnie z synem Jonathanem. Urzeczywistnienie wizji Cravenów powierzono MARTINOWI WEISZOWI, autorowi teledysków Puffa Daddy'ego, Brandy, LL Cool J czy grupy Korn. O wyborze Niemca spośród ponad 100 kandydatów zadecydowało obejrzenie przez producentów jego debiutanckiego, wzbudzającego skrajne emocje "Kanibala z Rotenburga", czyli historii dwójki współczesnych kanibali. W porównaniu do pierwszej części "Wzgórz...", w której mutanci napotykają przeciętną amerykańską rodzinę, scenarzyści tym razem utrudnili im zadanie, dając za przeciwników uzbrojonych żołnierzy Gwardii Narodowej. Mimo tej różnicy, żołnierze pod dowództwem Sarge'a, granego przez Flexa Alexandra, mają niemniejsze problemy z utrzymaniem się przy życiu, co wcześniej rodzina Carterów. Zgodnie z podstawowymi zasadami sztuki tworzenia dobrych opowieści w skład oddziału wchodzą różnorodne postacie, m.in. nieprzewidywalny Crank, czyli Jacob Vargas, znany z "Jarheada: żołnierza piechoty morskiej" i "Trafficu", szeregowy Delmar w wykonaniu Lee Thompson Younga ("Światła stadionów") czy szeregowa Missy Martinez, zagrana przez Daniellę Alonso ("Droga bez powrotu 2").

WASZE OPINIE

peterka

bardzo dobry film ale 1 była lepsza 1-5/5 2-4/5

Sowarek

Pierwsza część była świetna, a ta do bani. Krew, krew, krew, krew. Przecież takie horrory straszą praktycznie tak samo jak komedie!

kobieta niepowazna

..film z ktorego nic nie mozna wyniesc....
WZGÓRZA MAJĄ OCZY 2
reżyseria:
USA, 2007
Młodzi żołnierze, przebywający z misją na pustyni, stają się celem zamieszkującej te tereny morderczej rodziny mutantów-kanibali.
horror
WZGÓRZA MAJĄ OCZY 2
4,0 5 1 47