PREMIERA

2011.10.06

CANAL+ PREMIUM

XIII - Green Falls, odc. 2

XIII

Kanada/Francja, 2011

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial

czas trwania: 13 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Licząca 13 odcinków produkcja opowiada o losach byłego tajnego agenta, który próbuje odzyskać pamięć, a wraz z nią tożsamość.

ODCINEK 2. - Green Falls

Powrót do przeszłości
Dzięki zdjęciu od Iriny, Sam udaje się ustalić, że XIII jako dziecko mieszkał w miejscowości Green Falls, w stanie Colorado. Udają się tam razem. Na miejscu znajdują dokumenty ze szkoły podstawowej, w których XIII widnieje jako Rayan Flay. Znając prawdziwe nazwisko, XIII próbuje odnaleźć mieszkańców, którzy mogliby pamiętać jego lub jego rodzinę. Każda rozmowa kończy się fiaskiem, nikt nie pamięta, co stało z małym Rayanem po śmierci ojca, nikt też nie chce rozmawiać o tym, jak do tej śmierci doszło. Okazuje się, że za rozkazem umieszczenia XIII w rumuńskim więzieniu stoi pułkownik Amos, który wierzy, że amnezja byłego agenta jest symulowana. Dlatego pułkownik, wbrew rozkazowi prezydenta Carringtona, nakazuje major Jones śledzić XIII i Sam. W tym czasie agent Frank Giordino, który pracuje dla byłego prezydenta Sheridana, otrzymuje od niego rozkaz zabicia XIII. Sam wraz z XIII spotykają mieszkańca Green Falls, które chce z nimi porozmawiać o rodzinie Rayana. Okazuje się, że dziennikarz Bill Hateway był przyjacielem jego ojca i spędził z nim ostatnie chwile życia. Gdy wieczorem dochodzi do spotkania, Hateway ginie z rąk snajpera. Przed śmiercią mówi Sam i XIII, żeby szukali jego dziennika. W ten sposób Trzynasty wchodzi w posiadanie informacji, które mogłyby doprowadzić do upadku fabryki, dającej zatrudnienie prawie całemu miastu. Za chęć ujawnienia afery zginął ojciec Rayana Flaya. Teraz w niebezpieczeństwie jest Sam, która zostaje porwana przez lokalnego szeryfa. Do Sheridana dzwoni tajemniczy mężczyzna i oznajmia mu, że dane na dysku od XIII są niekompletne i potrzebują mężczyzny żywego, aby je uzupełnił. Sheridan odwołuje wcześniejszy rozkaz, teraz chce dostać XIII żywego.


SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE PREMIERY FILMOWE

CZYTAJ BLOGI FILMOWE

OGLĄDAJ MAGAZYN AKTUALNOŚCI FILMOWE

XIII - Green Falls, odc. 2
reżyseria:
Kanada/Francja, 2011
Licząca 13 odcinków produkcja opowiada o losach byłego tajnego agenta, który próbuje odzyskać pamięć, a wraz z nią tożsamość.
serial
XIII - Green Falls, odc. 2