PREMIERA

2011.10.06

CANAL+ PREMIUM

XIII - Pilot, odc. 1

XIII

Kanada/Francja, 2011

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial

czas trwania: 13 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Licząca 13 odcinków produkcja opowiada o losach byłego tajnego agenta, który próbuje odzyskać pamięć, a wraz z nią tożsamość.

ODCINEK 1. - Pilot

Tajemniczy depozyt
Mężczyzna o nieznanej tożsamości trafia do tajnego więzienia CIA w Rumuni. Jedyne po czym można go zidentyfikować to tajemniczy tatuaż XIII, który ma na kletce piersiowej. Nie wie dlaczego znalazł się w więzieniu, pamięta tylko że w przeszłości był tajnym agentem i został zdradzony przez bliskich współpracowników - zabrali mu tożsamość, zmienili wygląd i wymazali całą jego przeszłość . Po bójce, w którą wdaje się na więziennym spacerniku dostaje od jednego ze strażników zastrzyk. Traci przytomność, a jego serce przestaje bić. Budzi się w szpitalu w towarzystwie tajemniczej Iriny, która oferuje mu pomoc w odzyskaniu wspomnień i tożsamości w zamian za zawartość skrzynki depozytowej, do której tylko on ma dostęp. W tym czasie o jego ucieczce z więzienia dowiaduje się CSI. Współpracownik prezydenta Carringtona, pułkownik Amos, wierząc, że Trzynasty posiada informacje stanowiące zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju, wydaje rozkaz znalezienia go. Tymczasem XIII udaje się po zawartość depozytu. W metalowej skrzynce znajduje obrączkę i zegarek. Gdy chce ją przekazać Irinie, zostaje zaatakowany przez strzelca. W trakcie ucieczki trafia przez przypadek do Sam, która prowadzi zakład fotograficzny. Kobieta rozpoznaje w Trzynastym znajomego i postanawia mu pomóc. Okazuje się, że w zegarku został umieszczony chip, zawierający zakodowane dane. Ponowne spotkanie XIII z Iriną prowadzi go do byłego prezydenta - Wally'ego Sheridana. Ponieważ XIII nie uzyskuje odpowiedzi na pytania o swoją przeszłość, składa wizytę głowie państwa prezydentowi Carringtonowi. Podczas próby dostania się do Białego domu spotyka major Lauren Jones - agentkę pracującą dla prezydenta Carringtona. Jones - jak się okazuje - była kiedyś w związku z XIII.


SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE PREMIERY FILMOWE

CZYTAJ BLOGI FILMOWE

OGLĄDAJ MAGAZYN AKTUALNOŚCI FILMOWE

XIII - Pilot, odc. 1
reżyseria:
Kanada/Francja, 2011
Licząca 13 odcinków produkcja opowiada o losach byłego tajnego agenta, który próbuje odzyskać pamięć, a wraz z nią tożsamość.
serial
XIII - Pilot, odc. 1