PREMIERA

2006.02.18

CANAL+ PREMIUM

Z podniesionym czołem

Walking Tall

USA, 2004

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film akcji

czas trwania: 90 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Chris Vaughn po wieloletniej służbie w wojsku wraca w rodzinne strony, do małego miasteczka w stanie Waszyngton, by zająć się należącym niegdyś do ojca tartakiem.

Po przybyciu na miejsce okazuje się jednak, że tartak został zlikwidowany, była dziewczyna Chrisa, Deni (Ashley Scott), pracuje jako striptizerka w kasynie, a mieszkańcy spokojnego dotąd miasteczka są terroryzowani przez bandytów. Korupcja, narkomania, przemoc są na porządku dziennym i dotyczą niemal każdej sfery życia. Okazuje się, że sytuacja w miasteczku wiąże się z budową i otwarciem kasyna, które prowadzi dawny szkolny rywal Chrisa, Jay Hamilton (Neal McDonough). Klienci dobrze się tu bawią nie wiedząc, że są notorycznie naciągani przez właściciela, który w dodatku handluje narkotykami. Chris postanawia pomóc zastraszonym mieszkańcom. Jedynego sprzymierzeńca znajduje w dawnym kumplu, Rayu Templetonie (Johnny Knoxville).

"Z podniesionym czołem" to remake legendarnego filmu sensacyjnego, który w latach 70. podbił również polską publiczność. Pierwowzorem głównego bohatera był autentyczny szeryf Buford Pusser. Nakręcony w 1973 roku film odniósł tak duży sukces, że już dwa lata później powstała jego kontynuacja, a w 1977 roku kolejna część. Wielbiciele pierwowzoru filmu - producenci Jim Burke i Keith Samples - zdobyli prawa do realizacji remake'u. Ale choć scenariusz nawiązuje do fabuły oryginału, film KEVINA BRAYA prezentuje nowe spojrzenie na tę historię. Kluczem do powodzenia przedsięwzięcia była odpowiednia obsada. Ważna była szczególnie postać głównego bohatera, którą zagrał Dwayne Douglas Johnson znany jako The Rock. Aktor stał się gwiazdą kina sensacyjno-przygodowego dzięki filmom "Mumia powraca", "Król Skorpion" i "Witajcie w dżungli". Podobnie jak producenci jest wielbicielem oryginalnej serii "Z podniesionym czołem" z lat 70. W filmie Braya występuje u jego boku Johnny Knoxville, pamiętany z "Facetów w czerni 2", "Apetytu na seks" oraz "Jackass - świry w akcji", do którego był także autorem scenariusza i producentem.

WASZE OPINIE

narol

ogolnie nic wielkiego ale spoko

ansatsazja

Film obleci. w koncu to kino akcji, chyba nikt sie nie spodziewa czegos wznioslego :) do tego aktor hmmm miodzio :)

tomcio

super
Z podniesionym czołem
reżyseria:
USA, 2004
Chris Vaughn po wieloletniej służbie w wojsku wraca w rodzinne strony, do małego miasteczka w stanie Waszyngton, by zająć się należącym niegdyś do ojca tartakiem.
film akcji
Z podniesionym czołem
3,6 5 1 62