PREMIERA

2007.10.22

CANAL+ PREMIUM

ZA LINIĄ WROGA 2 - OŚ ZŁA

Behind Enemy Lines: Axis of Evil/Behind Enemy Lines 2

USA, 2006

reżyseria:

obsada: , ,

gatunek: film akcji

czas trwania: 92 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Amerykański oddział specjalny zostaje wysłany do Korei Północnej, aby zniszczyć wyrzutnię rakietową i tym samym zapobiec groźbie ataku nuklearnego. Na czele jednostki staje porucznik Bobby James (Nicholas Gonzales).

Wie, jak duże jest zagrożenie - Korea prawdopodobnie przygotowuje się do ataku na Stany Zjednoczone. Od tego, czy jego szwadron odniesie sukces, zależą więc praktycznie losy całego świata. Misja zostaje niespodziewanie odwołana. Niestety, już po tym, jak James i trzej jego żołnierze skoczyli ze spadochronami na teren wroga. Choć oddziały komunistów depczą im po piętach, a w powietrzu wisi groźba wojny koreańsko-amerykańskiej, postanawiają dokończyć misję.

Film JAMESA DODSONA jest sequelem obrazu "Za linią wroga", który w 2001 roku wyreżyserował John Moore, znany z takich filmów, jak "Lot Feniksa" czy nowa wersja słynnego horroru "Omen" (w CANAL+ od 20 października 2007). W pierwszym filmie w obsadzie znalazł się Owen Wilson i Gene Hackman, a obraz otrzymał nagrodę World Stunt Award za najlepszą powietrzną akcję kaskaderską. W sequelu Moore'a zastąpił James Dodson, który będąc producentem i reżyserem, tym razem zadebiutował jako scenarzysta. Dodson zadebiutował w 1993 roku dramatem "Śmiertelni wrogowie", w którym zagrał m.in. Richard Roundtree oraz Margaux Hemingway, wnuczka słynnego pisarza, Ernesta Hemingwaya i siostra znanej aktorki Mariel, nominowanej do Oscara i BAFTY za rolę w "Manhattanie". "Śmiertelni wrogowie" byli jednym z ostatnich filmów Margaux Hemingway, która trzy lata później, jako piąta osoba w rodzinie, popełniła samobójstwo.

W "Za linią wroga 2 - Oś zła", trzecim filmie Dodsona, w główną rolę wcielił się Teksańczyk Nicholas Gonzalez, znany z seriali "Dhara & Greg" czy "Prawo i bezprawie". Partnerowali mu m.in. Matt Bushell (Cale z serialu "Przez 24 godziny", rola w "CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku") i Peter Coyote ("Gorzkie gody", "Kika"), nagrodzony Emmy za prowadzenie narracji dokumentu "The Pacific Century".

WASZE OPINIE

cichy bob

widziałem pierwsza czesc za linią wroga działo sie to podczas 2 wojny swiatowej i film był super.
Z tego co czytałem film nie zapowiada sie ciekawie walka w korei połnocnej??? , jesli 2 czesc nie jest znow rozgrywana w czasach 2 wojny to obejze go tylko z ciekawosci .Takie tytuły nie powiny byc na siłe wymyslane ale obejze z ciekawosci pozdrawiam

pozmu

Kompletne dno. Nie polecam.

rocco

filmik niezbyt ciekawy.
ZA LINIĄ WROGA 2 - OŚ ZŁA
reżyseria:
USA, 2006
Amerykański oddział specjalny zostaje wysłany do Korei Północnej, aby zniszczyć wyrzutnię rakietową i tym samym zapobiec groźbie ataku nuklearnego. Na czele jednostki staje porucznik Bobby James (Nicholas Gonzales).
film akcji
ZA LINIĄ WROGA 2 - OŚ ZŁA
3,6 5 1 20